En iyi Türk Kahvesi Makinesi Hangisi?

En iyi Türk kahvesi makinesi hangisi sorusu aklınızı kurcalıyorsa en doğru adrestesiniz. En iyi Türk kahvesi sıralaması hazırlamadan önce kullanıcılardan bize katkıda bulunmalarını istedik ve listede en ucuzdan en pahalıya listelediğimiz cihazları tavsiye ve yorumları değerlendirerek bu makale sayesinde sizlere aktarmaya çalıştık.

Türk kahvesi kültürümüzün bize bir mirası. Yıl 2021 oldu, eski bakır cezveler artık yerini son teknoloji Türk kahvesi makineleri almaya başladı. Evde, iş yerinde ya da restoran, kafe gibi işletmelerde ihtiyacınızı karşılayacak En iyi Türk kahvesi makinesi hangisi sorunun cevaben hazırlamış olduğumuz listeyi hadi hep birlikte inceleyelim.

Arçelik K 3190 P Telve Türk Kahvesi Makinesi

Arçelik bu konuda hiçte mütevazi olmamalı. Yaklaşık 1000 kullanıcıdan aldığımız geri dönüşlerde en iyi Türk kahvesi makinesi hangisidir ve hangi makineyi tavsiye edersiniz sorusuna en çok geri dönüş sağlayan Arçelik Telve oldu.


Kullanıcılar arasında evde, iş yerinde ve kafe işletmelerinde aktif olarak kullanmaya devam edenlerde var. En çok şikayet eskiyince taşırması ya da kahveyi çok pişirerek yakması. Tabi makine hiç arızalanmayacak ya da tamir görmeme garantili diyemeyiz ama lezzette tam not Arçelik Telve Türk kahvesi makinesine.

Arçelik K 3190 Telve Türk kahvesi makinesinin fiyatı 2021 yılında yaklaşık olarak 1300 lira. Sağlamış olduğu özelliklere bakıldığında fiyat performans olarak da geçer not alınır. Makineye ait özelliklerden pek bahsetmeyeceğim ama kısaca ; 4 fincan Türk kahvesini aynı anda pişire biliyor. Tuşa bastıktan yaklaşık 45 saniye sonra içime hazır hale getiriyor. İçme suyunu 1.2 litrelik hazneye siz ekliyorsunuz ve cezve içerisine kahveyi ekledikten sonra tek tuşa basarak Türk kahvesinin pişmesini bekliyorsunuz. İşte bu kadar basit.

İlgili içerik : En iyi Türk Kahvesi Markası Hangisi?

Arçelik TKM 9961 Telve Türk Kahvesi Makinesi

Yeni satın almak isteyenlere Türk kahvesi makinesi tavsiye verebilir misin sorusunda en çok verilen cevap Arçelik Tkm 9961 modeli oldu. Bu modele ait üç farklı renk bulunuyor ve mutfağına şık bir tasarım kazandırmak isteyenler içinde tavsiye edilebilir.


6 fincan Türk kahvesini aynı anda yapılıyor. Su tankı mevcut ve neredeyse 1.5 litreye yakın su koyulabiliyor. İki adet bakır cezveye sahip. Pişmeyi algılayan ve sesli uyarı sistemiyle en iyi Türk kahvesi sıralamasında ikinci sırayı hak ediyor.

Arçelik TKM 9961 Türk kahvesi makinesi ortalama 1600 lira olarak satışa sunulmaktadır. Youtube'de bir çok kullanıcı videosu bulunuyor isteyen oradan da inceleme yapabilir.

Arçelik TKM 3940 Lokum Türk Kahvesi Makinesi

Arçelik reklamı gibi bir makale oldu ama inanın öyle değil. Arçelik Türk kahve makinesi en ucuz aynı zamanda en kaliteli nasıl olur sorusuna ürettiği TKM 3940 makinesiyle cevap veriyor. Kullanıcılarımızdan yaklaşık 80 kişi ucuz ve kalitesinden dolayı tavsiyede bulundu bizde en iyi Türk kahvesi makinesi sıralamasında üçüncü sırayı bu cihaza verdik.


Cihazın fiyatı şu an 330 lira. Fiyat performans oranında çok karlı bir cihaz. Tek seferde 4 fincan kahve yapabiliyorsunuz. Bir adet bakır cezvesi bulunuyor. Sesli uyarı sistemi ile kahve piştiğinde size bildiriyor. Su tankı bulunmuyor. Cezve içerisine fincan başına kahve ve su ilave edilerek şeker ekleniyor. Cezve makineye yerleştirilerek düğmesine basıyorsunuz ve işte bu kadar. Yaklaşık 50 saniye sonra lezzetli Türk kahveleri hazır. Afiyet olsun.

Arçelik K 3700 Telve Pro Türk Kahvesi Makinesi

Anketimize katılan 50 kullanıcımız butik kafe ya da restoran sahibi. Bu kullanıcılar istinasız K 3700 Telve Pro Türk kahvesi makinesini tavsiye etti. Uzun yıllar ev tipi cihazlar kullanan işletmeler çok sık arızalanan makinelerden şikayetçiydi ama bu cihazla Arçelik konuya noktayı koymuş gibi görülüyor.


Aynı anda toplam 9 fincan kahve yapılabiliyor. Su tankı bulunuyor ve arıtma sistemine bağlanana biliyor. Su tankına şamandıra eklenebilir. Üç adet cezve ve her cezvede 3 fincan kahve pişiriliyor. Sesli her cezve için farklı bir ses uyarı sistemi ve ayrıca pişmeyi algılama teknolojisi ile en lezzetli kahveleri servis edebiliyor. Eğer bir işletme sahibiyseniz K 3700 Telve Pro tam size göre. Fiyatı ise şu an sadece 4.899 lira.

Arzum Okka Minio Türk Kahve Makinesi

En iyi Türk kahvesi makinesi hangisi sıralamasında beşinci sırada yer almaya hak kazanan diğer bir cihaz ise Arzum Okka. Bir çok geri dönüş aldık ve neredeyse her kullanıcı cihazı öve öve bitirememiş. Kullanıcılar kahvenin miktarını iyi ayarladığınız sürece bol köpüklü kahve içebileceğini söylemiş ve suya kahve ilave ettikten sonra makineye yerleştirmeden önce karıştırmanız gerektiğini söylüyorlar.


Krom cezveye sahip tek seferde dört fincan kahve servis edilebiliyor. Işıklı ve sesli uyarı sistemi bulunuyor. Su haznesi bulunmuyor. Aşırı ısınma ve taşma emniyetleri bulunuyor. Fiyatı şu an 330 lira, şık ve kaliteli tasarıma sahip bir kahve makinesi tavsiye edilebilir.

Türk Kahvesi Makinesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankete katılan kullanıcılardan bir çok geri dönüş aldık. İsmi geçen bir çok farlı cihazda bulunuyor. Özellikle A101 ve Bim marketlerden alınan ucuz cihazlardan geri dönüşler memnuniyetsizlik dolu. İsmini vermek istediğim bir çok markanın ürünleri de birbirinin kopyası sanki cihaz birebir aynı ama sadece üzerine yapıştırılmış markalar farklı gibi.

İlgili içerik : En iyi Elektrikli Cezve Hangisi?

Eğer kaliteli bir Türk kahvesi makinesi almak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz listeyi takip etmenizi gerekirse bu liste üzerinden bireysel araştırmalara devam etmenizi tavsiye ederim. En iyi Türk kahvesi makinesi hangisi sorusuna cevap bulduğumuz makalenin sonuna geldik.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url