En iyi Türk Kahvesi Markası Hangisi?

En iyi Türk kahvesi markası hangisi sorusu aklınızı kurcalıyorsa en doğru adrestesiniz.

Kültürümüzün bizlere mirası olan Türk kahvesinin dünyada eşi benzeri olmayan bir pişirilme yöntemine ve lezzete sahip. Sade, tek şekerli ya da orta şekerli tercih edilen en lezzetli, bol köpüklü Türk kahvesi marka tavsiyeleri bu içerikte sizi bekliyor.

Marka tavsiyesi yapmadan önce Türk kahvesinin kültürel değeri ve bize bıraktığı mirastan azda olsa bahsetmek istiyorum. Osmanlı devletinin Kanuni Sultan Süleyman tarafından yönetildiği dönemde 1543 yılında yemen valisi tarafından çok beğenilen Kahve İstanbul'a getirildi. Osmanlı için kahve yeni bir içecekti ve pişirilme yöntemi zamanla geliştirilerek şu an kullandığımız şekle everildi.

Yazımın sonunda kahve çekirdeğinin Türkiye'de yetişmemesine rağmen neden adının Türk kahvesi olduğunu açıklıyoruz. Gelin şimdi hep birlikte En iyi Türk kahvesi hangisi inceleyelim.

Kurukahveci Mehmet Efendi

Tarihine baktığımızda en eski ve en lezzetli Türk kahvesi markalarından birisi Kurukahveci Mehmet Efendi’dir. 1871 yılında Babasının baharat ve kahve çekirdeği satan dükkanının başına geçen Mehmet Efendi kahve çekirdeğini öğütülmüş ve paketlenmiş şekilde satmaya başlayarak sektörün ilk hazır kahve satan işletmesi oldu. Babadan oğulla devir alınmaya devam eden bu işletme ülkemiz yanı sıra Avrupa ülkelerinde de tanınan ve rağbet göre Türk markası olmaya devam etmektedir.


Yıllardır ve bugünde dahil olmak üzre ülkemizde en çok tercih edilen, en lezzetli Türk kahvesi olarak bilinen markadır. Açık konuşmak gerekirse market reyonlarında bile sıklıkla reyonlarda tükendiğini diğer markaların ise bu markaya nazaran çok az tercih edildiğini gözlemleye bilirsiniz.

Kahve Dünyası Türk kahvesi

Son yıllarda en popüler ve lezzetli Türk kahvesi markalarından bir diğeri. Orta kavrulmuş, çok kavrulmuş ve damla sakızlı Türk kahvesi ürünleri ile damaklarda muhteşem lezzetler bırakıyorlar.


Kahve dünyası Türk kahvesi nereden alınır diye merak ediyorsanız eğer 3 mağazaya uğraya bilirsiniz. Öncelikle neredeyse Tüm Alışveriş merkezlerinde bir şubeleri bulunuyor ve farklı kahve seçenekleri de burada sizleri bekliyor. Kendi İnternet siteleri üzerinden 70 farklı ürünü satın alabilir ya da arkadaşlarınıza hediye gönderebilirsiniz.

Ortalama 30 dakikada kapıya servis yapan Getir uygulaması üzerinden kahve dünyası Türk kahvesi satın alınabiliyor. Migros marketlerde reyonlarda bu ürünü bulup satın alabiliyorsunuz ya da Migros sanal market uygulaması üzerinden kapınıza sipariş edebilirsiniz.

İlgili içerik : En iyi Elektrikli Cezve Hangisi?

Tchibo Türk Kahvesi

Tchibo, "Zevkinizi köpürten Tchibo Türk Kahvesi ile en iyi Türk Kahvesinin keyfini çıkarın." sloganıyla Türk kahvesi satışına başladı. Çekirdek ve filtre kahve başta olmak üzre bir çok aramotik kahve çeşidi satışını gerçekleştiren bu Marka son bir yıldır Türk kahvesi üretip satmaya başladı.

Bu lezzeti denemek için Türkiye'nin farklı noktalarında bulunan 100'ü aşkın TChibo şubelerine gidebilir ya da resmi web sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz. Hali hazırda bir çok kahvenin satışını yapan buu marka Türk kahvesinde üstün lezzet ve bol köpüklü üretim yapmayı başarmış gibi duruyor.

Kocatepe Türk Kahvesi

En iyi Türk kahvesi hangisidir sorusuna cevap olabilecek lezzette olan bir diğer marka bence Kocatepe Türk kahvesi. Ankara'da bulunduğum bir dönemde ODTÜ şubesinde kahveyi tatma fırsatı buldum. Ankara'da çok ünlü bir marka olmasına rağmen ülkemizde sadece 21 şubesi bulunuyor.


Bu kahveyi satın almak istiyorsanız eğer Migros marketlerden ya da internet alışveriş sitelerinden sipariş verebilirsiniz.

Nuri Toplar Türk Kahvesi

Odun ateşinde kavrulmuş Türk kahvesini daha önce hiç denediniz mi? Emin olun daha önce tatmadığınız bir lezzet. Emin önünde odun ateşinde kavurduğu kahve çekirdekleri ile Türk kahvesi satışı yapan Nuri Toplar markası son dönemde kıymeti bilinen en lezzetli markalardan birisi.


Eğer bu markaya ait Türk kahvesini satın almak istiyorsanız, İnternet sitesinden, Migros marketlerden ya da odun ateşinde taze kavrulmuş ve çekilmiş kahvenizi Tahtakale Hasırcılar çarşısında bulunan şubeden satın alabilirsiniz.

En iyi Türk Kahvesi Nereden Alınır?


En iyi Türk kahvesi markası olarak şüphesiz Kurukahveci Mehmet Efendi Türk kahvesi diyebilirim. İstanbul'a turist olarak gelen ya da bu şehirde ikamet eden bir çok kişi, Eminönü Mısırcılar çarşısından çıktıktan sonra Rüstem Paşa caddesi üzerinde olan şubesine gidip oradan kahve satın almıştır.

Emin olun orada hazırlanan ve satın alınan kahvenin lezzeti bambaşka.

En iyi Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?


Önce hangi kahve markasını tercih edeceğimize karar verdik sonra satın aldık şimdi ise en iyi Türk kahvesi nasıl yapılır onu inceleyeceğiz. Günümüz şartlarında artık herkesin evinde bir Türk kahvesini yapan bir makinesi var ama siz hala cezvenin verdiği lezzeti arıyorsanız size göre bir tarifimiz kesinlikle var. Eğer makine almayı düşünüyorsanız, En iyi Türk kahvesi makinesi hangisi adlı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Şimdi gelelim tarife.

 1. Bakır cezvenin içerisine kişi sayısınca fincan dolusu su koyuyoruz. Suyun klor içermeyen içme suyu olduğuna dikkat edin.
 2. Suyun soğuk olması köpüğün bol olmasına oda sıcaklığında olması ise az olmasını sağlar. Damak tadınıza göre suyun sıcaklığını ayarlayın.
 3. Su dolu cezvenin içine her bir fincan için iki çay kaşığı Türk kahvesi ekleyin.
 4. Kısık ateşte kahveyi pişirirken bir yandan karıştırmaya devam edin.
 5. Köpük oluşmaya başladıktan sonra kaşığı çıkartın ve piştiğine emin olduktan sonra fincana dökün.
 6. Türk kahvesinin yanında su ikram etmeyi unutmayın, afiyet olsun.

Türk Kahvesi İsmini Nereden Alıyor?

Kahve çekirdeklerinin ülkemizde yetişmemesine rağmen neden Türk kahvesi olarak anıldığını hiç merak ettiniz mi ? Tabi ki işin sırrı kahve çekirdeğinin yetiştirildiği yerde değil işin sırrı pişirilme yöntemi ve kültüründe.

Türk kahvesi ve kültürü 2013 yılında Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de UNESCO tarafından düzenlenen Somut olmayan dünya mirasları listesine eklendi. Bu değer bizim olduğu için bununla hoşnut olmak ve bunu bilmenin hakkımız olduğunu düşünüyorum.

Türk kahvesi kültürü ve geleneği, eşsiz pişirilme ve sunum yöntemleri zamanda tüm dünya tarafından Türklere özgü olarak tanınmış olması gururuyla en iyi Türk kahvesi markalarını listelediğimiz içeriği sonlandırıyorum. Sizde en beğendiğiniz Türk kahve markalarını yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
2 Yorum
 • Tamer ALTIN
  Tamer ALTIN 3 Kasım 2020 01:22

  Bende her zaman mehmet efendi markasını tercih ediyorum ama diğer markalarıda deniyeceğim

  • zehra kuş
   zehra kuş 26 Ocak 2022 15:10

   Yıllar önce bende genel isimlerde markaları tercih ediyordum. Kahve sevgim gurmeliğe doğru gidince Casvaa markasıyla tanışıp her ürününe bağımlı oldum diyebilirim.

Yorum Yaz
comment url