Hediye Kutusuna Ne Konur?

Erkek arkadaşınıza ya da kız arkadaşınıza daha doğrusu sevgilinize sürpriz yapmak amaçlı hediye kutusu hazırlamak istiyor ve hediye kutusuna ne konur sorusu aklınızı kurcalıyorsa doğru adrestesiniz.

Hediyeleşmek çok güzel bir eylem, karşı tarafın çıkar güdülmeden mutlu edildiği, o mutlu oldukça hediyeyi verenin daha misli mutlu olduğu bir eylem. Eğer sizde sevgilinize yıllar boyu unutamayacağı belki bir ömür saklayacağı bir kutu hazırlamak istiyorsanız, hediye kutusuna ne konur başlıklı yazımızı okumaya devam edin.

Sevgilinize hazırlayacağınız hediye kutusunun içine ne konur listesine başlamadan önce şunu söylemeliyim arkadaşlar ilk olarak kutunun dışına bir not yazmalıyız. Örneğin sizin el yazınızla "Bu kutu sana özel sende bana özelsin" yazabiliriz.

Bu sayede kutu açılmadan sevgilinizin yüzünde sıcak bir gülümsemeyi kapacaksınız.

Çiçek ve Çiçek Yaprakları


Hediye kutusuna ne konur diye düşünüyorsanız kesinlikle çiçek ya da çiçek yapraklarını eklemenizi öneririm. Çiçeklerin her biri renk ve türüne göre farklı mesajlar içeriri. Örneğin kırmızı gül aşk, şehvet ve arzunun simgesidir.

Kolye ve Yüzük


Hediye kutusuna ne konur sorusuna vereceğim en sıra dışı hediye fikri bence bu takibi hediyenin kendisi değil ilginç olan, onu ilginç ve yapan tamamen sunumu.

Kendinizi onun yerine koyun, ceviz kabuğunun içerisinden bir kolye ya da yüzük çıkacağını tahmin edebilir misiniz? Eğer fikri beğendiyseniz ceviz kabuğunu nasıl hazırlayacağım diye kara kara düşünmeyin. Hazır temizlenişini satan mağazalar bulunuyor.

Fotoğraf Albümü


Sevgilinizle ölümsüzleştirmiş olduğunuz anıların bulunduğu bir fotoğraf albümü hazırlama ne dersiniz. Bu albümleri satın alabilirsiniz isterseniz kendi ellerinizle de yapmanız mümkün. Her profilin instagram üzerinde onlarca fotoğraf paylaşımı var ama eski usul bir fotoğraf albümünün sevgilinize yaşatacağı memnuniyeti asla küçümsemeyin.

Albüm için seçmiş olduğunuz fotoğrafları makasla şekillendirerek fark yaratabilirsiniz. Şuna eminim sosyal medyada bulunan ve sizi her takip eden kişinin görebildiği dijital fotoğraflar yerine sevgilinize hitaben çekilmiş gerçek fotoğraflar kesinlikle onu çok mutlu edecektir.

Dünya Haritası


Sevgilinizle gezmek istediğiniz yerlerin işaretlenmiş olduğu dünya haritasını hediye kutusunun içine koyarak ona verebilirsiniz. Bu sayede onunla uzun vadede planlarınızın olduğunu ve yeni yerler keşfetmek istediğinizin mesajını vermiş olursunuz.

Hatta bir adım ileri giderek daha önceden yapmış olduğunuz bir gezi planını hayata geçirmeye ne dersiniz ? Öncesinden alınmış bir çift seyahat biletini kutunun içine koyabilirsiniz.

Çikolata


Hediye kutusuna ne konur sorusunun cevabına çikolata ve abur cubur denince biraz komik gelebilir ama neden olmasın arkadaşlar ? Sevgilinize onun ev sevdiği atıştırmalıkları bir kutu içinde hediye edebilirsiniz.

Tabi ki burada biraz el becerinizi ortaya koyarak kutunun iç ve dış katmanlarını sevdiğinize özel bir tasarımla güzelleştirmemiz gerekiyor. Bakın hemen aşağıda size örnek olması için bir resim paylaşıyorum.

Sıradan bir kutunun içerisi önce siyah kağıtlarla kaplanmış ve iki kapağa büyük kalp şekilleri yapıştırılmış. Sonrasında ise kalbe giden yollar yani kesin beyaz şeritler çizilmiş. Açıkça diyor ki kalbe giden yol mideden geçer :) Sana yolladığım çikolata ve abur cuburları ye ve beni sevdiğini asla unutma.

Aşk Notları Yazın


Sevgilinize bir kutu hazırlamayı planlıyorsanız içerisine kesinlikle eklemeniz gereken bir diğer şey ise aşk dolu sözcüklerle doldurulmuş küçük not kağıtlarıdır.

Bu notları isterseniz renkli Post-it'lerin üzerine yazabilir yada notları yazmak için mukavvadan keserek hazırlaya bileceğiniz kalp şekillerini kullana bilirsiniz. Her hediyenin bir amacı olmasa da kesinlikle bir niyeti olmalı, notlarla ona ne anlatmak istediğinizi ifade edin.

2

Sinema Bileti


Baş başa gitmek istediğiniz bir çift sinema, tiyatro ya da dinlemeyi en sevdiği sanatcının konser biletini alıp kutu içerisine koymaya ne dersiniz?

Fidan Sertifikası


Sevgilinizin adını bir fidanla ölüm sizleştirmek ister misiniz? Sevgilinizin adına hatıra ormanına fidan bağışlayarak karşılığında aldığınız sertifikayı hediye kutusunun içine koyabilirsiniz. Sevgilinizin adına bir dikilmiş bir ağacın olduğunu bilmesi eminim ki onu çok mutlu edecektir.

Sürpriz Hediye Kutusu Tasarımı


Hediye kutusuna ne koyacağımıza karar verdiğimize göre şimdi kutu üzerine basit şekilde hazırlaya bileceğiniz bir süslemenin şablonunu sizlerle paylaşacağım. Makalenin ilk fotoğrafında yapılan kalp işlemesinin şablonunu buradan indire bilirsiniz. Şablonu indirmek için resme sağ tıklayın ve resmi farklı kaydet tıklayın.

Hediye kutusuna ne konur sorusuna hem erkekleri hemde kızları memnun edecek fikirler ile cevap vermeye çalıştık. Sevgilinizle mutlu vakitler geçirmeniz dileğiyle hoşça kalın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url