Ücretsiz Blog Açmak Para Kazandırır mı?

Ücretsiz blog açmak para kazandırır mı sorusu aklınızı kurcalıyorsa en doğru adrestesiniz. Şu anda ziyaret etmiş olduğunuz soranzii.com'un, Google Blogger alt yapısıyla açıldığını fark edenler, ücretsiz blogdan para kazanılır mı sorusunu sürekli bana yöneltiyor.

İnternet'den para kazanmanın bir çok yöntemi var blog açmak ve içerik üreterek para kazanmak sadece bunlardan bir tanesi. Genellikle bu konuda hiç tecrübesi olmayan ya da yeterli maddi gücü olmayan kişiler ücretsiz blog açmak para kazandırır mı sorusuna Google'de cevap arıyor.

Ücretsiz blog'dan para kazanan biri olarak şunu kesin ve net şekilde söyleyebilirim "ücretsiz blog para kazandır". Ama bunu yapmak için bilinmesi ve uyulması gereken bir çok adım bulunuyor. Gelin şimdi hep birlikte Ücretsiz blog açmak para kazandırır mı? sorusuna daha detaylı cevaplar bulalım.

Ücretsiz Blog Açmak Para Kazandırır mı?

Ücretsiz blogdan para kazanılır mı sorusunu her duyduğumda aklıma bir siber güvenlik analisti olan Keren Elazari'nin o ünlü sözü geliyor.

Aldığınız Hizmet Karşısında Bir Ücret Ödemiyorsanız, Ürün Aslında Sizsiniz!
-Keren Elazari

Kısacası bir ürünün ücretsiz, bedavaysa kullanmaya başlamadan size neler vadedildiğini, avantaj ve dezavantajlarını ölçmeniz gerekiyor. Ücretsiz blog açma hizmeti veren 10 farklı marka olmasına rağmen bir tanesi hariç hepsi çöp arkadaşlar.

Neden çöp diye soracak olursanız öncelikle para kazanmanıza müsaade etmiyorlar. İkinci olarak sınırlandırılmış hizmet vererek kurmuş olduğunuz blogu özelleştirmeye izin vermiyorlar.

İlgili içerik : A'dan Z'ye Blog Kurmak

Bize düzenli para kazandıran, bedava olduğu için bizi ürün haline sokmayan tek bir adres var. Eğer bu sektöre yeni adım atıyorsanız, önce tecrübe kazanmak adına ücretsiz hizmetten faydalanmanızı tavsiye ederim.

Bir İnternet sitesinin ücretli olması onun çok para kazanacağı, çok ziyaretçi alacağı, çok başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Ücretsiz blog hizmeti kullanarak, ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi alan ve elde ettiği kazançla ülkemizin herhangi bir şehrinde kirasını, faturasını ve gerekli tüm masrafların karşılayan kişiler tanıyorum.

En popüler ücretsiz blog aça hizmeti veren siteler, Wordpress, Weebly, Blogcu, Medium, Wix ve Google Blogger'dır. Sürekli kazanç sağlayacağımız bir alt yapı aradığımız için Google Blogger kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu içeriği okumak için ziyaret etmiş olduğunuz soranzii.com adresi ücretsiz blog oluşturma hizmeti veren Google ait Blogger ait alt yapıyı kullanıyor. Eğer sayfaya daha dikkatli bakarsanız para kazandıran reklamları görebilirsiniz.


Bana para kazandıran reklamlar yine Google ürünü olan Adsense ait. Google Adsense ne diye soracak olursanız, İnternet sitesi sahiplerinin reklam yayınlayarak para kazanmasını sağlayan bir hizmet. Yayınladığım reklamlar ziyaretçilerin ilgisini çeker ve tıklarsa kazanç elde edebiliyorum.

Şimdi sizlere Adsense reklam yayını yaparak bu ay kazanmış olduğum paraya ait bir resim paylaşmak istiyorum.


Yukarıdaki resimde bu ay toplam 1.611.16 lira kazanç sağladığımı görebilirsiniz. Ücretsiz blog açmak para kazandırır mı sorusuna verilecek en net cevap aslında bu resim. Sadece Google ait hizmetleri kullanarak sizinde bu kazancı elde etmeniz mümkün.

Google Blogger Ücretsiz Blogdan Nasıl Para Kazanılır?

Ücretsiz blogdan nasıl para kazanılır sorusuna cevap bulmak için izlemeniz gereken adımlardan kısaca bahsetmek istiyorum. Hiç bir ücret ödemeyeceğimiz için maddi bir kaygı içinde olmanıza gerek yok.

Öncelikle her hangi bir arama motoruna "Blogger" yazarak ilk çıkan sonuca tıklayın ve kendinize ait ücretsiz blog oluşturun. Blog adresinizi ve açıklamasını belirleyin.


Uzman olduğunuz bir konuda içerikler üretmeye başlayın. Özgün ve Seo uyumlu makale yazmayı öğrenin. Bu sayede aramalarda ön sıralarda çıkabilir ve yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.


Blogger yönetim panalinden "Kazançlar" sekmesine tıklayın ve açılan sayfada "Adsense'i BAĞLA" butonuna tıklayın ve ücretsiz blogdan para kazanma fırsatını başlatın. Eğer başvurunuz kabul edilirse sizi ziyaret edip reklamlara tıklayan her ziyaretçiden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google Blogger Ücretsiz Blog Açmanın Avantaj ve Dezavantajları

Ücretsiz blogdan para kazanılır mı sorusuna cevap arayanlar arama motorları üzerinde yaptığı aramalarda hep olumsuz yönde içeriklerle karşılaşıyor. Aslında bu durumun gerçek olmadığını açıklamak amacıyla bu yazıyı paylaşma kararı aldım.

Avantajları:

 1. Her yıl hosting ücreti ödemek zorunda değilsin.
 2. Her yıl domain ücreti ödemek zorunda değilsin.
 3. Ücretsiz olarak kullanabileceğin farklı temalar bulunur.
 4. Adsense ile para kazanabilirsin.
 5. Google hizmeti durdurmadığı sürece siten asla kapanmaz.
 6. Blog yazarlığı için kendini geliştirmene ve tecrübe kazanmana yardımcı olur.

Dezavantajları:

 1. Alan adını özelleştiremezsiniz. Örneğin www.soranzi.blogspot.com ile www.soranzii.com arasında marka değer farkı bulunmaktadır.
 2. Gelişmiş eklenti ve uygulamaları kullanamazsınız. Örneğin ziyaretçilerinize anket ya da soru cevap sayfası sunamazsınız.
 3. Resim harici dosya yükleyemezsiniz.
 4. Ücretsiz temalar genellikle yavaş ve amatör görüntüye sahiptir.

Bugün herkes tarafından tanınan bir çok blog yazarı ilk adımı blogger ile attığını düşünecek olursak aslında ücretsiz blog hizmetini bir basamak olarak kullanmak çok mantıklı.

Son Söz: Hizmetlerim

Tekrar merhaba arkadaşlar, bende soranzii.com adresinde blogger alt yapısını kullanıyorum. Kendime ait olan %100 Seo uyumlu Premium tema sayesinde ücretsiz blogum daha profesyonel bir görünüme sahip. Alan adının "com" uzantılı olmasının marka değerini arttırdığının da altını çizmemde fayda var.

Eğer sende hızlı ve seo uyumlu bir tema, kendine ait alan adı gibi özelliklerden faydalanmak istiyorsan bağlantıyı incelemelisin ; Anahtar teslim Google Blogger kurulum hizmeti.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
7 Yorum
 • Tamer ALTIN
  Tamer ALTIN 7 Şubat 2021 21:58

  Blog açmak istiyorum. Bilgi için Teşekkürler.

 • Bakımlı kadının güncesi
  Bakımlı kadının güncesi 13 Mart 2021 01:23

  Faydalı bilgi

  • Belma Polatgil
   Belma Polatgil 22 Haziran 2022 01:59

   Faydalı bulmanıza sevindim. Uzun süre önce yorum yapmışsınız, merak ediyorum bir blog oluşturdunuz mu?

 • bilimcizgisi
  bilimcizgisi 16 Mart 2021 14:53

  tesekkurler .

  • Belma Polatgil
   Belma Polatgil 22 Haziran 2022 02:00

   Rica ederim, bir blog kurdunuz mu?

 • Eften
  Eften 22 Haziran 2022 01:53

  Bende blog açmak istiyorum, para kazanmak ikinci planda. Yazmak, paylaşmak hoşuma gidiyor. Ayrıca harika anlatım için teşekkür ederim. Dürüst tavrınız ayrıca çok hoş.

  • Belma Polatgil
   Belma Polatgil 22 Haziran 2022 01:57

   Öncelikle paylaşmış olduğunuz olumlu düşünceleriniz için teşekkür ederim. Blog açmak için izleyebileceğiniz bir rehber bulunuyor, takip edebilirsiniz. Eğer sizin için blog kurulumu yapmamızı isterseniz hizmetler sayfasını inceleye bilirsiniz.

Yorum Yaz
comment url