IGTV ile İnstagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

IGTV ile instagram'dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap arıyorsanız en doğru adrestesiniz. Instagram IGTV ile para kazanma özelliğinin açılacağını duyurdu.

İnstagram IGTV uygulaması ile Youtube rakip olmayı hedefleyen adımlar atmaya başlamış durumda. Bildiğiniz üzre instagram üzerinden 1 dakikayı geçen videolar paylaşmak mümkün değildi. Fenomenler için bu durum Youtubenin alternatif bir platform olarak kullanılmasını zorunlu kılıyordu. Bu duruma son vermek ve içerik üreticilerini desteklemek adına instagram yeni bir güncelleme getirdi.

IGTV ile İnstagram'dan Nasıl Para Kazanılır?


Instagram akışında denk geldiğiniz videonun tamamını izlemek istediğinizde IGTV videosunu izle seçeneğine tıklıyorsunuz.


Tamamı açılan IGTV videosundan önce karşımıza 15 saniye uzunluğunda dikey reklamlar çıkıyor. Bu reklamı 4 saniye sonra "Atlamak için kaydırın" butonuna tıklayarak geçebiliyorsunuz. Reklam bittikten sonra videonun tamamını izlemeye devam edebiliyorsunuz. Bu sayede içerik üreticisi para kazanmış oluyor.

Instagram ise kullanıcılarını elinde tutmak adına IGTV kurdu ve içerik üreticilerine reklam kazançlarından para kazanmasına olanak tanıyacak yeni güncellemeler getirdi. Buradaki amaç kendi sadık kullanıcılarını Youtube gibi 3. bir taraf ile paylaşmamak.

Örneğin, Aykut Elmas gibi instagram'da video içerikleri paylaşan ama bundan kazanç elde edemeyen kişileri ele alalım. Aykut Elmas, oluşturduğu içeriklerden para kazanmak için videoları yeni açtığı Youtube kanalında yayınlamaya başladı. Haliyle takipçileri içerikleri izlemek için Youtube kullanmak zorunda.

İlgili içerik : İnstagram Canlı Yayından Para Kazanma

Instagram ise IGTV reklamları ile içerik üreticilerine para kazanma olanağı tanıyor. Kısacası IGTV yüklenen videolarda artık 15 saniyelik reklamlar gösterilecek ve içerik sahibi bu reklamlardan para kazanabilecek.

Reklam görüntüle seçenekleri şu an sadece dikey ve mobil görünüme uygun şekilde tasarlanmış durumda. Yatay ve tam ekran izlemelere uygun reklam modelleri test aşamasına gelmeye hazırlanıyor.

IGTV Reklamlardan Para Kazanmayı Aktif Etmek ve Şartlar


IGTV ile instagram'dan nasıl para kazanılır merak edenler kısa bir süre daha beklemek zorunda. Ülkemizinde içinde dahil olduğu 9 ülkede denemeler yapılmaya devam etmekte ve kısa süre içinde tüm kullanıcılar igtv reklamlarından para kazanmaya başlayabilecek.

Instagram igtv'den para kazanmayı aktif etmek için gerekli şartlar:

  • 18 yaşından büyük olmalısınız.
  • Son 2 Ayda İGTV videolarımızın 30 binden fazla izlenmiş olması gerekiyor.
  • En az 10 bin takipçiye sahip olmanız gerekiyor.
  • IGTV videolarının en az 3 dakika uzun olması gerekiyor.

Aşağıdaki durumlarda ise igtv'den para kazanamazsınız.

  • IGTV videoları için bot kullanarak izlenme almak yasak.
  • Durağan videolar. Tek bir görüntü içeren ve hareket içermeyen videolardan para kazanamazsınız.
  • Fotoğraflardan oluşan slayt gösteriler ile para kazanamazsınız
  • Sürekli başa dönen ve tekrar eden videolar
  • Yazı montajları ile oluşturulan videolardan para kazanamazsınız.
  • Başkasının videosu kullanıyorsanız igtv'den para kazanamazsınız.

IGTV Reklamlarından Kaç Para Kazanılıyor?

Youtube 1000 gösterime 3 dolar ile 10 dolar arası ücret ödediğini biliyoruz. Aslında instagram bu konuda detaylı bir açıklamada bulunmadı. Ama amacın içerik üreticilerine destek vermek olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda muhtemelen rakamlar yine bu civarda olacağı bekleniyor.

IGTV reklamlarından sadece fenomenler değil her hangi bir konuda özgün içerik paylaşmak isteyen herkes için kazanç kapısı olacak. Tabi ki igtv para kazanma özelliğini aktif etmek için belirli şartlar var. Youtube'de son 12 ayda 1000 abone ve 4.000 saat izlenme süresini tamamlamış olmanız gerekirken instagram'da da durum buna benzer.

IGTV ile instagram'dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap olacak tüm duyuruları sizle bu sayfa üzerinden paylaşmaya devam edeceğim. Lütfen takipte kalın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url