J Harfi ile Hayvan İsimleri

J harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. J ile başlayan hayvan isimlerini içeren uzun bir listeyi sizler için hazırladık.

J harfi ile başlayan hayvan isimleri denince akla en çok gelen; Jaguar, Japon Balığı, Jako ve Japon Böceği gibi hayvanların yanı sıra, daha az bilinenlere de bu listede yer vermeyi unutmadık. Ayrıca hayvanlar hakkında detaylı bilgiler ekleyerek okurken öğrenmenize fayda sağlayacak bir içerik oluşturduk.

Peki, J harfi ile hayvan isimleri listesini kullanarak ne gibi etkinlikler yapabilirsin?
 • Bu liste, isim, şehir, hayvan oyunu için idealdir.
 • Hayvan isimleri ve özelliklerini içeren ve tamamen size ait bir hayvan ansiklopedisi oluşturabilirsiniz.
 • Hayvan isimlerinin İngilizce, Almanca ya da Fransızca karşılığının bulunduğu kendi hayvan sözlüğünü oluşturabilirsiniz. 
$ads={1}

J Harfi ile Hayvan İsimleri

 • Jaguar
 • Japon Balığı
 • Jakamar
 • Jako
 • Japon Böceği
 • Jassana
 • Jenet
 • Japon Atmacası
 • Jerboa
 • Jacana
 • Jibbon

Jaguar

Jaguar - J Hayvan İsimleri
Jaguar - J Harfi ile Hayvan İsimleri

Jaguar, batı yarım kürede yaşayan en büyük ve güçlü kedi türüdür. Etçil beslenen canlılardır. Tek başlarına yaşamayı tercih ederler. Jaguarlar fırsatçı ve zeki avcılardır. Çeneleri diğer kedilere göre daha güçlüdür, kabuklu canlıları dahi kolaylıkla avlayabilirler. Avını öldürmek için direkt beyni hedef alan saldırılar düzenler.

$ads={2}

Jaguarlar ortalama 60 ile 90 kilo ağırlığındadır. 150 kilogram ağırlığında jaguarlar bulunmaktadır. Bu avcının yaşadığı yere göre değişebilir. Jaguarlar zorlu koşullara kolaylıkla ayak uydurabilir. İyi tırmanırlar, hızlı koşarlar, yüze bilirler ve suda avlanma yeteneğine sahiplerdir.

Japon Balığı

Japon balığı – J Hayvan İsimleri
Japon balığı – J Harfi ile Hayvan

Soğuk suda yaşayabilen melezleme ile bir çok renk ve şekle sahip balık türüdür. Ülkemizde akvaryumda en çok beslenen balık türleri arasında yer alır. Bakımı kolay ve zor koşullara dayanıklıdır. Bu balıkların doyma hissi yoktur bu nedenle ne kadar yem verirseniz o kadar yerler. Ortalama yaşam süreleri 20 ile 25 yıl arasıdır. Japon balıkları 15 santim büyüklüğüne ulaşabilmektedir.

Jakamar

Jakamar - J Harfi ile Hayvan İsimleri
Jakamar - J Hayvan İsimleri

J harfi ile hayvan isimleri listesinde 3. sırada Jakamar kuşu var. 8 santim uzunluğunda ince ve uzun gagaya sahip tropikal kuş türüdür. Kuyruk ucundan gaga ucuna kadar ortalama 5 santim uzunluğundadır.

Etçil beslenen kuş türüdür. Genellikle kelebek, böcek ve küçük örümcekleri avlarlar. Uzun gagası sayesinde toprağı eşeleyerek solucan ve kurtları bularak yiyebilir. Toprağa açtıkları oyunlara yumurtlarlar. Dişi Jakamar kuluçkaya yattığında erkek onu besler. Kuluçka süreleri 17 gündür. Yumurta rengi turkuaz ‘dır.

Jako

Jako - J Hayvan İsimleri
Jako - J Harfi ile Hayvan

Jako, Afrika gri papağanı, Gri papağan ya da Jako olarak adlanır. Dünyada en çok tanınan papağan türüdür. Evcilleştirilir. Jako papağanının ortalama yaşam süresi 40 ile 60 yıl arasıdır. 

En belirgin özellikleri gri ya da siyah tonda tüyleri ve kırmızı kuyruk tüyleri. Orta boyutta bir papağan türüdür. Yaklaşık 30 ile 35 santim uzunluğunda olabilirler. Ülkemizde evcil hayvan olarak beslenmektedir. İyi bir eğitimle 1000 kelime konuşabildiği düşünülmektedir. Jako papağanlarının taklit yeteneği çok gelişmiştir.

Japon Böceği

Japon böceği - J Hayvan İsimleri
Japon böceği - J Harfi ile Hayvan

Çok farklı renklere sahip bok böceği türüdür. Ortalama uzunluğu 15 mm genişliği ise 10mm’dir. İstilacı, zararlı böcek türleri olarak bilinmektedir. Meyve ağaçlarını grup olarak istila ederler. Yapıştıkları bitkilerin yapraklarını hızlı şekilde tüketerek ağır maddi zarar verebilirler. Japonya’ya has bir böcek türü olmasına rağmen günümüzde bir çok ülkede bulunmaktadırlar.
Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url