Pi Network Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Pi network hesap silme ya da kapatma işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Pi network beta sürümünde ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Pi network hesap kapatmak için bir panel olmaması yüzünden yanlışlıkla açılan hesapları kapatmak maalesef mümkün değildi.

Silinmek istenilen hesaptan kurtulmak için telefondan uygulamayı kaldırmak App store'den, Play store'den uygulama aboneliğini iptal etmek gibi uzun süreçler ile uğraşmak zorunda kalıyorduk. Şimdiyse tek tuşla Pi network hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pi Network Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Öncelikle silmek istenilen pi network hesabına telefon üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Eğer şifre ya da kullanıcı adı unutulduysa kurtarmak için gerekli adımları izleyebilirsiniz.


Pi network hesabına giriş yapıldığında yukarıdaki ekran karşımıza çıkıyor. Sol üstteki 3 beyaz çizgiye tıklayarak kullanıcı menüsünü açıyoruz. Hesap silme işlemini geri alamayacağınızı lütfen unutmayın. Ayrıca hesabınızı silerseniz tüm Pi bakiyenizi kaybedeceksiniz. Diğer üyelerin sizin sayenizde kazandıkları tüm referans ödülleri de kaybolacak.


Pi network hesap silme işlemi için 2. adımda açılan menüde Profil Sekmesine tıklamanız gerekiyor.


Profil sekmesinde Pi Network hesabına dair özel bilgileriniz bulunuyor. Biz Pi Network hesap kapatma işlemi yapmak için sayfanın en altında bulunan "Hesap Silme"sekmesine gidiyoruz. "Hesabınızı silmek için buraya dokunun" yazan yerin sağ kenarında kırmızı ok ile gösterilen "Nasıl Yapılır" yazan butona tıklıyoruz.


Açılan sayfada en altta bulunan forma kullanıcı adınızı yazarak Pi Netword hesap sil butonuna tıklayınız. Artık size ait olan hesabı kapatmış durumdasınız. Yapmış olduğunuz işlemi geri alamayacağınızı unutmayın. Hesap silme işlemi sonrası bu güne kadar kazanmış olduğunuz tüm Pi Coin'ler kaybolacaktır. Ayrıca sizi referanızla kazanılan Pi Coin'ler buna dahildir.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
1 Yorum
  • Brhn
    Brhn 3 Eylül 2022 15:36

    Peki hesap sildikten sonra hâlâ neden davet yollayan pi kullanıcısının referans takımında inaktif olarak görünüyorum hesap tam olarak silinmedi o halde yoksa bir süreden sonra görünmeyecek mi referans takımında cevaplarsanız sevinirim.

Yorum Yaz
comment url