Pi Network KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Pi Network KYC doğrulama kısmından bahsetmek istiyorum. KYC doğrulamasının nasıl yapıldığını sizlere adım adım anlatacağım.

Pi Network uygulamasından neredeyse hiç emek harcamadan Pi Coin Kripto para kazanmak mümkün. Tabi kazandıklarınızı kullanabilmeniz için "KYC" hesap doğrulaması yapmanız gerekiyor ve sadece bu doğrulamayı yapmanız yeterli değil birde sistem yönetimi tarafından bunun onaylanması gerekiyor. Onaylanmadığı zamanda geçerli sayılmıyor. Buna "KYC"- Know Your Customer yani Müşteri tanı doğrulaması diyorlar.

KYC doğrulaması yapmayan üyelerin bakiyeleri silinebilir. Bu doğrulamanın nasıl yapılacaığı ile ilgili içeriğini devamında bilgi vericem şimdi önemli önemli bilgilerle devam edelim. Eğer bu bilgilerden sonra hala Pi Network Coin uygulamasını kullanmak isterseniz içeriğin devamında bahsedeceğim adım adım KYC doğrulama işlemini okuyabilirsiniz.

Pi Network KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Pi Network KYC doğrulaması yapılmasının amacı, Pi transferlerinden önce, haksız kazançları önlemek için sahte ve çoklu hesapların ayıklanmasını sağlamak. Bunun için bir Pi Network hesabının gerçek bir kişiye ait olduğunun tespitinin yapılması gerekiyor.

İlgili içerik : Pi Network'un Kurucuları Kimlerdir?

Pi Network Coin'lerin geçerli olabilmesi için bir gün herkese mutlaka KYC doğrulaması yani hesap doğrulaması yapılacak. Şimdilik bu süreçte kurucu takım, Pi Node çalıştırmak için seçilen hesaplar başta olmak üzere Pi'nin gelişimine, kurulacak ekonomistine katkı sunan ya da sunabilecek hesaplar için 100 bin kişilik Pi Network KYC kontenjanı açtı.

Sistem belirli kriterlere göre bir algoritma ile bu kontenjan için otomatik seçim yapıyor. Uygulamayı kullanırken önümüzdeki birkaç ay süresince herhangi bir gün seçildiğinize dair bildirim alabilirsiniz. Pi Network KYC doğrulama için sistem sizi otomatik seçiyor ama faydalanmak için bir ön başvuru yapabilirsiniz, adım adım anlatıyorum.

 • Pi Network KYC doğrulama başvurusu için öncelikle uygulamayı açıyoruz.

 • Uygulama menüsüne tıkladıktan sonra "Pi Uygulamaları" sekmesine tıklayın.

 • Açılan sayfada "FeverlQ" sekmesine tıklıyoruz.

 • Açılan sayfada "Pi Ödüllerini almak için Pi kullanıcı adını FeverlQ ile paylaşmak ister misin? Pi kullanıcı adınız, üçüncü taraf uygulaması ile sizin aranızdaki herhangi bir uygulama içi Pi aktarımını işlemek için gerekli olacaktır." yazıyor. Onaylanmak için "ALLOW" butonuna tıklıyoruz.

 • Açılan FeverlQ uygulamasında "PRESS HERE" yazan butona tıklıyoruz.

 • Açılan sayfada yöneltilen sorulara cevap vererek Pi Network KYC doğrulama başvurusu için gerekli olan formu görüntüleyebilirsiniz. Soruları cevapladıktan sonra "SUBMIT" butonuna tıklıyoruz.

 • Açılan sayfada bizden Uygulamaya Pi bağışlamamız talep ediliyor. Miktarı siz belirleye bilirsiniz. Ben 0,0001 Pi bağışta bulunduktan sonra "DONATE" butonuna tıkladım.

 • Pi Network KYC doğrulamaya uygunluğun tespiti için yönlendirmek üzre "APPLY FOR KYC" butonuna tıklıyoruz.

 • Bu sayfada size bir çok soru yöneltiliyor. Hepsini cevapladıktan sonra formu gönderiyoruz. Artık Pi Network KYC doğrulaması için bir ön başvuru gerçekleştirmiş durumdasınız. Bundan sonra artık size gelecek olan bildirimi beklemek zorundasınız. Eğer 100 bin kişilik kontenjanda size de yer vermek isterlerse bildirim alacaksınız ve KYC doğrulamasını tamamlayabilirsiniz.

 • Eğer kabul edilirseniz bildirim geleceğinden bahsettik. Pi Networdk KYC doğrulaması için gelen bildirimde önünüzdeki 24 saat içinde kimlik doğrulaması yapmak istiyor musunuz yazıyor "CHECK DOCUMENTS" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
 • Gerekli adımları uygulamak için yeni nesil kimliğiniz yeterli olacaktır.

Pi Network KYC Doğrulaması nasıl yapılır sorusuna cevap bulabileceğiniz içeriğin sonuna geldik. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
1 Yorum
 • Kereviz
  Kereviz 27 Haziran 2022 01:52

  çok uğraştım ama sonunda sayenizde pi network kyc işlemini gerçekleştirdim. Şimdi ne zaman zengin oluyoruz :)

Yorum Yaz
comment url