R Harfi ile Hayvan İsimleri

R harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. R ile başlayan hayvan isimlerini içeren uzun bir listeyi sizler için hazırladık.

R harfi ile başlayan hayvan isimleri denince akla en çok gelen; Rakun, Rahibe Kelebeği, Ren Geyiği ve Ringa Balığı gibi hayvanların yanı sıra, daha az bilinenlere de bu listede yer vermeyi unutmadık. Ayrıca hayvanlar hakkında detaylı bilgiler ekleyerek okurken öğrenmenize fayda sağlayacak bir içerik oluşturduk.

Peki, R harfi ile hayvan isimleri listesini kullanarak ne gibi etkinlikler yapabilirsin?
 • Bu liste, isim, şehir, hayvan oyunu için idealdir.
 • Hayvan isimleri ve özelliklerini içeren ve tamamen size ait bir hayvan ansiklopedisi oluşturabilirsiniz.
 • Hayvan isimlerinin İngilizce, Almanca ya da Fransızca karşılığının bulunduğu kendi hayvan sözlüğünü oluşturabilirsiniz.
$ads={1}

R Harfi ile Hayvan İsimleri

 • Rakun
 • Rus Samuru
 • Ringa Balığı
 • Ren Geyiği
 • Rahibe Kelebeği
 • Rottweiler
 • Roan Antilopu
 • Remora
 • Ringhals
 • Rakun Köpeği

Rakun

Rakun - R Hayvan İsimleri
Rakun - R Harfi ile Hayvan İsimleri

Rakun doğal yaşamda göl ve bataklık gibi alanlara yakın yerlere yuva yaparlar. İyi yüzücülerdir, suda yaşayan kurbağa, balık ve buna benzer bir çok canlıyı avlarlar.

Rakunların doğal yaşam alanları insanlar tarafından istila edildiği için sokak hayvanı gibi istilacı olarak görülmektedir. Aynı kedi ve köpek gibi evcil hayvan olarak beslenirler. İnsanlara saldırmazlar ama rakunlar evleri talan edebilir hatta evlerden yiyecek çalabilir.

$ads={2}

Boyları 30 santime, uzunlukları kuyrukları dahil 70 santime, ağırlıkları ise 9 kiloya ulaşabilir. Ortalama yaşam süreleri 3 yıldır. Geceleri aktif şekilde yaşayan memeli canlılardır.

Rakun Köpeği

Rakun Köpeği - R Harfi ile Hayvan İsimleri
Rakun Köpeği - R Hayvan İsimleri

Rakun köpeği bilindiği üzre rakun değil bir köpek türüdür. Köpekgiller familyasına aittir. Dış görünüşü rakun ile çok benzerlik gösterir ve köpeği andırır. Bilinen diğer adı Enok’dur.

Kürkleri çok değerlidir. Doğal kürkleri nedeniyle Rusya’da yetiştiricilik yapmak için üretime geçilmiş ama sadece doğal yaşamda kürklerinin geliştiği anlaşılınca 20 bine yakın rakun köpeği öldürülmeden doğal yaşama salınmıştır. Rakun köpekleri her şeyi yer. Otçul, etçil ve leşçil beslenir. Tek eşli yaşarlar ve tek seferde 6 yavru dünyaya getirirler. Köpekgiller familyasında kış uykusuna yatan tek tür olma unvanına sahiptir.

Rahibi Kelebeği

Rahibe Kelebeği - R Hayvan İsimleri
Rahibe Kelebeği - R Harfi ile Hayvan

Rahibe kelebeği aslında bir güve cinsidir. Ormanlarda yaşamasına rağmen orman zararlısı olarak kabul edilir. Bu canlıların doğal avcılarının sayısının azlığı durumunda çok fazla yayılarak meyve ağaçlarına büyük zarar vermelerine neden olmaktadır.

Meyve ağaçlarında bulunan nektarları yiyen bu canlılar ağaçların meyveyi geliştirememesine sebep olur. Ticari yetiştiricilik yapılan yerlerde maddi zarara sebep olduğu için kimyasal yollar ile yok edilmeye çalışılmaktadır.

Ren Geyiği

Ren Geyiği - R Hayvan İsimleri
Ren Geyiği - R Harfi ile Hayvan

Ren geyikleri soğuğa dayanıklı aynı zamanda evcilleştirilebilen memeli hayvanlardır. Bu canlılar karda çok rahat hareket etmelerini sağlayan geniş toynakları bulunur. Ren geyikleri insanlar tarafından evcilleştirilerek, karda kızak çekmek için insan taşımacılığı ve yük taşımacılığında kullanılır. Ayrıca etinden sütünden ve yününden faydalanılmaktadır.

Otçul beslenen canlılar olmalarına rağmen yumurta,, balık ya da küçük sürüngenleri yakaladıklarında yiyebilirler. Doğal yaşamda ayılar, vaşaklar ve kurtlar tarafından avlanırlar.

Ringa

Ringa - R Hayvan İsimleri
Ringa - R Harfi ile Hayvan 

Ringa balıkları tuzlu suda yaşar. Üremek için tatlı su kıyılarına yaklaşan her bir dişi ringa balığı 30 bine yakın yumurta bırakır. Taze yemek için ya da konservesi yapılmak üzre balıkçılar tarafından büyük ağlar ile yakalanır. Ortalama uzunlukları 30 santimdir. Kuzey Atlantik, Manş Denizi ve Kuzey Denizinde yaşarlar. Kendilerinden küçük balıklar ile beslenirler.
Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url