V Harfi ile Hayvan İsimleri

V harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. V ile başlayan hayvan isimlerini içeren uzun bir listeyi sizler için hazırladık.

V harfi ile başlayan hayvan isimleri denince akla en çok gelen; Vervet Maymunu, Valabi, Vaşak ve Vatoz gibi hayvanların yanı sıra, daha az bilinenlere de bu listede yer vermeyi unutmadık. Ayrıca hayvanlar hakkında detaylı bilgiler ekleyerek okurken öğrenmenize fayda sağlayacak bir içerik oluşturduk.

Peki, V harfi ile hayvan isimleri listesini kullanarak ne gibi etkinlikler yapabilirsin?
 • Bu liste, isim, şehir, hayvan oyunu için idealdir.
 • Hayvan isimleri ve özelliklerini içeren ve tamamen size ait bir hayvan ansiklopedisi oluşturabilirsiniz.
 • Hayvan isimlerinin İngilizce, Almanca ya da Fransızca karşılığının bulunduğu kendi hayvan sözlüğünü oluşturabilirsiniz.
$ads={1}

 V Harfi ile Hayvan İsimleri

 • Vampir Yarasa
 • Vervet Maymunu
 • Valabi
 • Vaşak
 • Vatoz
 • Vantuz Baliği
 • Vikunya
 • Vombat
 • Vizon

Vampir Yarasa

Vampir Yarasa – V Hayvan İsimleri
Vampir Yarasa – V Harfi ile Hayvan İsimleri

Vampir yarasa, kanla beslenen üç vampir türüne verilen ortak isimdir. Uzunlukları 8 santim, ağırlıkları ise 35 grama ulaşmaktadır. Gece aktif olarak yaşarlar. Memeli hayvanlara yapışarak kanlarıyla beslenirler. Çiftlik hayvanlarına verdikleri zarardan dolayı pek sevilmezler. Gruplar halinde yaşarlar. Baskın erkek kendine dişilerden oluşan harem kurar ve onlarla çiftleşir. Yarasalar uçan tek memeli unvanına sahiptir.

$ads={2}

Vervet Maymunu


Vervet - Hayvan İsimleri
Vervet - Hayvan İsimleri

Vervet maymunu, Afrikalı’ya özgüdür. Eski dünya maymunu türleri arasında yer almaktadır. Kuyruklarını denge sağlamak için kullanırlar. Gündüz saatlerinde aktiftirler. Genellikle ağaç üzerinde yaşarlar ve uyurlar. El ve ayak üzerinde tüyleri bulunmaz. Hepçil olarak beslenirler. Meyve, böcek, yaprak, çekirge ana besin kaynakları arasında yer almaktadır.

Valabi

Valabi - V Harfi ile Hayvan İsimleri
Valabi - V Harfi ile Hayvan

Kanguru türlerinin en küçüklerine verilen ortak isimdir. Kanguruların gebelik süresi 35 gündür. 35 gün sonra kangurunun kesesine düşen yavru cenine benzer ve sadece kesenin içindeki memeye tutunabilecek güce sahiptir. Kangurular zıplayan tek memeli türü olma unvanına sahiptir. Geriye doğru zıplayamaz. Kuyruklarını dengede durmak için kullanırlar.

Vaşak

Vaşak - V Hayvan İsimleri
Vaşak -  V Harfi ile Hayvan

Kedigiller familyasına ait yırtıcı kedi türüdür. Vaşak doğada nadir görüntülenir. Usta avcılardır. Doğada yakalayabildikleri bir çok canlıyı avlayabilirler. Bunların başında tavşan, ördek hatta balıklar gelmektedir. Bulunduğu ortama çok iyi ayak uydurabilen canlılardır. Bazı vaşak türleri ormanlarda yaşarken bazıları dağlık alanlarda yaşayabilirler.

Tek yaşarlar nadiren olsa birlikte avlanırlar. İyi tırmanır ve yüzerler. Gündüz aktif şekilde avlanır. Bayağı vaşak türü ülkemiz sınırlarında Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Ege bölgesinde yaşamını sürdürmeye devam etmektedir.

Vatoz

Vatoz - V Hayvan İsimleri
Vatoz - V Harfi ile Hayvan

Vatoz yassı vücudu ve üç gen şekliyle su içinde yüzen kelebekleri andırmaktadır. İnce, üçgen ve yassı vücudunda uzun kuyrukları bulunur. Bazı türleri zehirli iğneleri bulunur. Vatozlar deniz memelisidir. Türlerine göre 6 ay ile 2 yıl süren gebelik süreleri bulunur. Kaygan yapıya sahip oldukları için çiftleşirken erkek ön dişlerini dişiye batırmak zorunda kalır.

Gözleri ve ağzı vücudunun alt kısmında bulunur. Kendilerinden daha küçük balıklar ile beslenirler. Türlerine göre boyutları değişmektedir. Hayalet Vatoz 9 metreye uzanan devasa boyutu ile bilinen en büyüt vatoz türüdür. Avcı balıklar tarafından avlanırlar.
Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url