Z Harfi ile Hayvan İsimleri

Z harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. Z ile başlayan hayvan isimlerini içeren uzun bir listeyi sizler için hazırladık.

Z harfi ile başlayan hayvan isimleri denince akla en çok gelen; Zargana, Zebra, Zürafa ve Zebra Balığı gibi hayvanların yanı sıra, daha az bilinenlere de bu listede yer vermeyi unutmadık. Ayrıca hayvanlar hakkında detaylı bilgiler ekleyerek okurken öğrenmenize fayda sağlayacak bir içerik oluşturduk.

Peki, Z harfi ile hayvan isimleri listesini kullanarak ne gibi etkinlikler yapabilirsin?
 • Bu liste, isim, şehir, hayvan oyunu için idealdir.
 • Hayvan isimleri ve özelliklerini içeren ve tamamen size ait bir hayvan ansiklopedisi oluşturabilirsiniz.
 • Hayvan isimlerinin İngilizce, Almanca ya da Fransızca karşılığının bulunduğu kendi hayvan sözlüğünü oluşturabilirsiniz.
$ads={1}

Z Harfi ile Hayvan İsimleri

 • Zargana
 • Zebra
 • Zebra Balığı
 • Zürafa
 • Zürafa Böceği
 • Zırhlı Soreks
 • Zebu
 • Zingel

Zürafa Böceği

Zürafa Böceği - Z Hayvan İsimleri
Zürafa Böceği - Z Harfi ile Hayvan İsimleri

Zürafa böcekleri uzun bir boyuna sahiptir. Çiftleşme döneminde daha uzun boyna sahip olan erkekler dişiler tarafından çekici bulunur. Diğer erkekler ile kavda ederken boyunlarını kullanırlar. Madagaskar’da oldukça çok bulunur. Ağaç üzerinde yaşarlar ve ağaç yapraklarıyla beslenirler. Görünümleri dolasıyla oldukça ilgi görürler.

$ads={2}

Zebra

Zebra - Z Hayvan İsimleri
Zebra - Z Hayvan İsimleri

Yapılan bir araştırmaya göre zebralar dünyada yaşayan en az stres altında olan canlıdır. Hafızalarının çok kısa olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle evcilleştirilme çabaları başarısız olmuştur. Sürü halinde yaşarlar. Beyaz postlarının üzerinde siyah kalın çizgiler bulunmaktadır. Bilim insanları tarafından siyah kürke sahip oldukları ve beyaz çizgili desenler oluşturdukları söylenmektedir.

Zebra saatte 65 kilometre hızla koşabilirler. Türlerine göre en ağırları 400 kilogram, uzunlukları ise 3 metredir. Afrika’da yaşarlar.

Zürafa

Zürafa - Z Hayvan İsimleri
Zürafa - Z Harfi ile Hayvan

Zürafa günümüzde nesli tükenmemiş olan en uzun kara memelisidir. Yetişkin erkek zürafalar 7 metre uzunluğa dişiler ise 5 metre uzunluğa ulaşabilmektedir. Ortalama ağırlıkları 800 kilogram ile 1 tona ulaşabilir. Gebelik süreleri 15 aydır. Afrika’da yaşarlar.

Uzun boyları sayesinde diğer otçul memelilerin uzanamadığı Akasya ağaçlarına ait yaprakları yerler.Zürafalar büyük sürüler halinde yaşarlar. Yetişkin bir zürafayı avlamak ancak grup işidir ve anca aslanlar tarafından yapılabilir.

Zargana

Zargana - Z Hayvan İsimleri
Zargana - Z Harfi ile Hayvan

Zargana, diğer bilinen adıyla Sargan. Uzunlukları 60 santim ile 1 metre arasında olabilir. İnce, uzun ve kılçıklı bir balık türüdür. Marmara, Karadeniz ve Akdeniz’de yaşamaktadır. Kendisinden küçük balık türleri ile beslenir. Gece avcılığı ışık tutarak yapılmaktadır.
Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url