Avalanche Ağına AVAX Göndermek

Avalanche Ağına AVAX Gönderme işlemini yeni başlayanların anlayabileceği bir seviyede birlikte gerçekleştirmeye hazır mısınız?

Bu içerikte, Avax ağına Avax göndermek işlemini gerçekleştirmemiz için MetaMask cüzdanına ve C-Chain destekleyen borsaya ihtiyacımız var. Bu içerikte Binance borsanını kullanarak işlem yapmayı sizlere anlatacağım.

Avalanche ağında 3 blockchain yer alır: Exchange Chain (X-Chain), Contract Chain (C-Chain) ve Platform Chain (P-Chain). Eğer borsadan direkt olarak Avalenche ağına Avax göndermek istiyorsanız Avax C-Chanin ağını kullanmak zorundayız. Kripto para transferi yaparken seçeceğiniz ağ çok önemlidir. Yanlış ağ ile yapılan kripto para transferleri telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir.

Avalanche Ağına AVAX Göndermek

Binance borsası üzerinden MetaMask ile işlemlerimize devam edeceğiz. Eğer MeteMask'a Avalanche ağını eklemek için yardıma ihtiyacınız varsa "MetaMask'a Avalanche Eklemek" adlı kılavuzu takip edebilirsiniz.

Adım 1: Binance borsasına üye girişi yapın. Minimum 0.4 adet Avax satın alın ve "Cüzdan" sekmesine tıklayın ardından "Çekme" sekmesine tıklayın.


Adım 2: Coin sekmesinden "Avalanche Avax" seçin.


Adım 3: MetaMask cüzdanı üzerinden C-Chain cüzdan adresini kopyalayın.


Adım 4: Binance Çekme sayfasına geri dönerek MetaMask adresini Adres kısmına yapıştırın. MetaMask Cüzdanına direkt gönderim yapacağımız için Ağ olarak Avax C-Chain seçmeniz çok önemli.

Aksi taktirde işlem gerçekleşmez ve Avax coinlerin kaybolma riski bulunmaktadır. Minimum 0.4 Avax olmak üzere çekmek istediğiniz Avax coin miktarını girin ve "Çek" butonuna tıklayın.


Adım 5: Son adımda hesap sahibinden E-mail ve Sms onayı isteyecek ve çekme işleminiz gerçekleşmiş bulunuyor.

Binance borsası üzerinden 5 adımda Avalanche Ağına AVAX Gönderme işleminin sonuna geldik.

Avax C- Chain Ağını Destekleyen Borsalar

Avax ağına Avax göndermek için C-Chain ağını entegre etmiş diğer borsaları kullanabilirsiniz.

  • Okx: 2017 yılında kurulmuş Hon-Kong merkezli kripto para borsasıdır. 24 saatlik ticari hacmi $6.720.348.526'dır.
  • KuCoin: 2017 yılında faaliyet göstermeye başlamış Şeyseller merkezli kripto para borsasıdır. 24 saatlik ticari hacmi $3.972.630.550'dır. Ülkemizde oldukça popüler şekilde kullanılmaktadır.
  • Gate.io: 24 saatlik ticari hacmi $3.272.270.260 olan Gate kripto para borsası 2013 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ayrıca Avax C-Chain ilk entegre eden borsadır.
  • Huobi Global: Çin merkezli kripto para borsası. 24 saatlik ticari hacmi $2.584.111.059'dır. Son dönemde Türkiye kullanıcıları için özel etkinlikler geliştirmekte ve ülkemizdeki pazar gücünü arttırmaktadır.

Yukarıda saydıklarım haricinden son dönemde MEXC Global, BitMart ve Kraken kripto para borsaları Avax C-chain ağı entegrasyonunu gerçekleştirdiğini açıklamıştır. Borsalar arasında seçim yaparken ödenecek olan Gas fee işlem ücretinin en uygun olanını seçmeye özen gösteriniz.

Avax Ağında Dex Platformları

Metamask'a Avax coin gönderdiniz ve bunları farklı bir token ile takas yapmak istiyorsanız Dex platformu kullanmaya ihtiyacınız var. İşte sizler için Avax ağında en çok kullanılan Dex platformlarını listeledik.

  • Trader Joe: Avax ağında çıkan en yeni tokenleri listelendiği ve en yaygın kullanılan merkeziyetsiz borsa.
  • Dexalot: Limit emirli merkeziyetsiz borsa. Herhangi bir token'i almak ya da satmak için belirlediğiniz fiyatı girin.
  • Pangolin: Avalanche ağında ilk geliştirilen merkeziyetsiz kripto para borsası.

Yukarıda bahsettiklerimiz dışında Lyd Finance, HurricaneSwap, Sushiswap platformlarını da kullanabilirsiniz. Daha fazla Avax ağı projesi için "Avax Ekosistemindeki Coinler" adli içeriği inceleyin.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url