Avaxtars (AVXT) Coin Nedir? Nasıl Oynanır?

Avaxtars nasıl oynanır, AVXT coin nedir? ve proje hakkında çok daha fazlası. Bugün sizlerle Avalanche ekosisteminin ilk GameFi projesi olan Avaxtars'ı inceliyoruz.

Oyunumuzu kısaca anlatmak gerekirse, Avaxtars kartlarla oynanan bir strateji oyunu.

Mesut Çevik ve Ahmet Usta tarafından geliştiriliyor. Ekipte ayrıca Ozan Akçora, Ercan Özyıldırım ve Uğur Topçu bulunuyor. Avaxtars tarayıcı tabanlı bir oyun yani, herhangi bir tarayıcıya erişebiliyorsanız oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca Avaxtars oynamak için MetaMask cüzdanına da ihtiyacımız var.

Avaxtars Nedir ve Nasıl Oynanır?


Oyunumuz 2039 yılında geçen bir hikayeye sahip ve kısaca şöyle; Prof. Dr. Emin Gün Sirer (el33th4xor) önderliğinde Rocket Team adında bir grup uzman, 21 Eylül 2020 tarihinde Avalanche Blockchain ağını başlattı.

Platform kısa sürede büyük bir başarı elde etti. Avalanche, Quantnet adlı bir yapı sayesinde milyonlarca hizmet ve güç sağlıyor. Rocket Team, Quantnet üzerinde benzersiz bir algoritma keşfediliyor ve bu algoritmayı durdurmak mümkün değil.

Tüm medeniyeti tehdit eden bu düşmana karşı savaşmanın tek yolu Avaxtars adı verilen karakterler. Bizde bu maceraya dahil olup kendi Avaxtars'ları görevlere göndererek Quantnet algoritmasını engellemeye çalışıyoruz. Hikayeden anlaşıldığı üzere, oyun Avaxtars GEN1 VE GEN2 karakterler üzerine kurulu.

İlgili içerik : MetaMask'a Avalanche Eklemek

Gen1 Avaxtars NFT Karakterler

Gen1 Avaxtars'lar çok değerli çünkü arzı 10.000 adetle sınırlı ve oyun içinde iki önemli özelliği bulunuyor.

 • PUGM cihazı kullanarak yeni Gen2 karakterler üretmek için.
 • Sadece Gen1 karakterlere özgü Boxdrop'lara sahipler.

PUGM, yeni Gen2 karakterler üretmeniz için kullanılan bir cihaz. Bunun için en az 2 adet Gen1 karaktere sahip olmanız gerekiyor. Minimum 3.8, maksimum 7 gün üretilme süresi bulunuyor. AVXT coin kullanılarak bu süreyi hızlandırabiliyoruz. İşlem başarısız olabiliyor, bu durumda da eliniz boş gitmiyoruz, karşılığında DGC token kazanıyoruz.

Boxdrop'lar ise Gen1 karakterlere özel olarak verilmiş hediye kutulardır, içinde değerli eşyalar bulunuyor. Boxdrop'lar nadirlik seviyesine göre Gümüş, Altın, Platin ve Titanyum kutu olarak sınıflandırılmıştır. Karakterin nadirlik seviyesine göre sahip olduğu kutu sayısı değişmektedir. Buna göre, Common bir Avaxtars 1 adet Boxdrop'a sahipken Legend 5 adet Boxdrop'a sahiptir. Tek kullanımlıktır ve kullanıldığında iade edilemez, yenilenmezler.

Gen2 Avaxtars NFT Karakterler

Gen2 karakterlere sahip olmak için iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan birincisi, AVXT coin ile oyun içinde bulunan pazar yerinden satın alabilirsiniz. İkinci yöntem ise yukarıda bahsettiğimiz PAGM cihazı ile yapılan üretim mekanizmasıdır.

Oyunda bulunan görevlere Gen2 karakterler ile katılıyoruz ve yapılan her görevden kazanılan EXP'ler sayesinde Gen2 karakterin seviyesini artıra biliyoruz. Yakın zamanda Pvp modu aktif hale getirilerek Gen2 karakterler arasındaki mücadelenin önünün açılması planlanıyor.

Gen2 karakterlerde 4 adet nadirlik seviyesi bulunuyor. Nadirlik seviyeleri görevlerin başarı oranında etkili rol oynuyor.

 • Common
 • Uncommon
 • Rara
 • Epic
 • Legend

Avaxtars Görevler

Avaxtars Gen2 NFT'leri görevlere göndererek hem AVXT token kazanabilirsiniz hem de karakterlere seviye kazandırarak ileride gelecek olan PVP modu için hazırlık yapabilirsiniz. Toplam 8 farklı bölümde 40 farklı görev bulunuyor.

Görevleri başarıyla sonuçlandırabilir ya da başarısız olabilirsiniz. Gen2 Avaxtars'ların nadirlik seviyesine göre şans oranınız artıyor. Ayrıca şans oranını artırmak için eşyalar satın alabilirsiniz. Görevler Kolay, Standart, Orta ve Zor seviye olarak sınıflandırılmış durumda. Görev süresi, nadirlik gereksinimi, göreve başlamak için gereken token miktarı ve ödül farklılık gösteriyor.

Avaxtars'ı göreve gönderdikten sonra eğer başarılı olursa ödül ve EXP tamamını alıyor. Eğer başarısız olursa, Ödül token'in yarısını, EXP'in tamamını hak etmiş oluyor. Avaxtars resmi web sitesine girerek GameFi sekmesi altından sizde görev detayları inceleyebilirsiniz.

Avaxtars topluluğu tarafından geliştirilmiş Yukovski Bot sayesinde görevlerden beklediğiniz en üst verimliliği elde edebilirsiniz. Bunun için; 'https://yukovskibot.com/Avaxtars/gorevler.php' adresine gidin. Avaxtars'ın seviye ve nadirliğini seçtikten sonra USD seçeneğini seçerek yerleştir butonuna tıklayın, bu sayede size uygun en kazançlı göreve yönlendirileceksiniz. Eğer hızlı seviye atlamak için EXP ihtiyacınız varsa aynı işlemi EXP seçeneği için uygulayın ve karakteriniz için en uygun görevi bulacaktır.

Avaxtars Eşyalar

Oyun içinde 3 farklı eşya bulunuyor. Eşyalar nadirlik seviyelerine göre görev başarı oranını artıyor. Örneğin, Common Gears şans oranını %5 artırırken, Legent Gears %12.5 oranında etki ediyor. Görevlerden daha fazla ödül almak için başarı oranını yüksek tutmak önemli.


 • Gears
 • Weapon
 • Veichle

Eşyaları oyun içinde bulunan pazar yerinden satın alabilirsiniz. Görevlerde başarı oranını arttırmak için her karakter için özel eşyalar almanız gerektiğini unutmayın. Gen2 karakteri göreve gönderirken görüntülenen Metaverse alanından eşyaları giydirebilirsiniz.

Avaxtars Cihazlar

Oyun içinde 4 farklı cihaz bulunuyor. Cihazların her biri oyun içinde farklı bir amaca hizmet ediyor ve My Lab alanından mevcut cihazlarınızı toplu şekilde görüntüleye biliyorsunuz.

 • Personal Avaxtar Generation Machine (PAGM): Avaxtar Farming işlemini bu cihaz sayesinde gerçekleştiriyoruz. İki adet Gen1 Avaxtar ile yeni Gen2 karakterler üretmemizi sağlıyor. İşlemin başarısız olma şansı bulunuyor.
 • Cold Fusion Generator (CFG): Görevlerde kullanılmak üzere ihtiyacımız olan ENXT token bu cihaz tarafından üretiliyor. Maksimum 20. seviyede 24 saatte maksimum 200 adet ENXT token üretimi yapabiliyor.
 • Unit Converter (UC): Gen2 karakterleri Bilim İnsanı ve Askerlere dönüştürmek için kullanılmaktadır. Askerlerin şu an için oyun içinde bir rolü bulunmamaktadır. Bilim İnsanı, oyun içinde bulunan cihazların seviye atlaması için kullanılan bir eşyadır.
 • Digital Genetic Code Generator (DGCG): Oyun içinde kullanılan DGC token üretimi bu cihaz sayesinde yapılmaktadır. Cihaza yerleştirilen Gen2 karakterler sayesinde nadirlik seviyesi ve cihaz seviyesine göre, haftalık maksimum 200 DGC token üretimi yapabilmektedir.

Avaxtars oyunu nedir ve nasıl oynanır sorusuna verebileceğimiz cevaplar şimdilik bu kadar. Daha detaylı bilgi için resmi telegram kanalından yardım alabilir ya da Avaxtars web sitesi üzerinden Detalis sekmesini inceleyebilirsiniz. Şimdi, AVXT coin nedir? oyun içinde kullanım alanları nelerdir? detaylıca inceleyelim.

AVXT Coin Nedir?

AVXT, Avalanche ağının ilk PlaytoEarn oyunu Avaxtars'ın yerel coin'dir. Oyun içinde bir çok kullanım alanı bulunmaktadır, özellikle pazar yerinde alım satım işlemleri AVXT coin karşılığında yapılmaktadır. Charge Me görevine başlamak için 40 adet AVXT token harcanması gerekir. Şu an aktif olan Lucky Wheel Event gibi oyun içi etkinliklerde AVXT token harcanması gerekir.

Geliştirici ekip pvp modu için hazırlıklarını sürdürüyor ve ilerleyen dönemde AVXT token için daha fazla kullanım alanına sahip olacağını söylüyor.

İçeriği oluşturduğumuz tarihte AVXT coin fiyatı 0.002500 dolardan işlem görüyor. Toplam arzı 1.000.000.000 adet ile sınırlı. Dolaşımdaki arzı, 248.000.000 adet, toplam arzı ise 300.000.000 adet. Mecx borsası tarafından listelenmiş ve ilerleyen dönemlerde yeni listelemeler beklenmektedir.

Avaxtars [AVXT] Coin Yorum

Avaxtars ile oyun içinde yapılan işlemler için sıfır gas fee ödeyerek boşa giden işlem ücretlerinden kendinizi koruyabilirsiniz. Avaxtars'da oyun içinde kullanabileceğiniz bir cüzdan bulunuyor ve MetaMask üzerinde bulunan AVXT token'leri oyun içine aktarmak ya da oyun cüzdanından Metamask'a aktarmak için ücret ödüyorsunuz.

İlgili içerik : MetaMask Nasıl Kurulur?

Oyun içinde yaptığınız tüm işlemler ücretsiz şekilde gerçekleşiyor olması özellikle küçük yatırımcı için büyük avantaj. Oyuna sıfırdan başlamak isteyenler için anlık olarak 25 dolarlık bir yatırım yeterli. Daha fazla bilgi için Avaxtars projesini resmi kanallardan takip etin.

 • Website: https://avaxtars.com/
 • Twitter: https://twitter.com/Avaxtars_Game
 • Telegram: https://t.me/AvaxtarsGlobal
 • Yukovski Bot: https://yukovskibot.com/Avaxtars/

Avaxtars nasıl oynanır, AVXT coin nedir, sorularına cevap bulabileceğiniz içeriğin sonuna geldik. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

Sayın

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url