Binance KYC Nedir? Nasıl Yapılır?

Binance KYC nedir ve Binance KYC doğrulaması nasıl yapılır sorularına cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Binance başta olmak üzere kripto para varlıklarının alım-satım yapıldığı kripto para borsalarında KYC doğrulaması yapmak bir zorunluluk olmasa da para çekme ve para yatırma gibi fonksiyonları daha rahat kullanabilmek için bir gerekliliktir. Bizde bu içerikte, yeni başlayanlar için Binance KYC nedir? ve Binance KYC nasıl yapılır? sorularına cevap buluyoruz.

Binance KYC Nedir?

Binance kripto para borsası dahil bir çok merkezi kripto para dosyasında KYC yapılması teşvik edilmektedir. Bu nedenle Binance KYC nedir sorusu yerine KYC nedir sorusuna cevap bulmak daha anlamlı olacaktır.

İlgili içerik : Binance Nasıl Kayıt Olunur?

KYC, kara para aklama, terör örgütü finanse etme ve diğer finansal suçları öncelemek amacıyla, AML/CFT uyum yasaları kapsamında kullanıcının kimlik, fatura ve adres bilgilerinin teyit edilme işlemidir. KYC, know your customer kelimelerinin kısaltılmış halidir ve dilimize 'müşterini tanı' olarak çevrilmektedir.

Binance başta olmak üzere bir çok kripto para borsasında ve ön satış platformlarında KYC doğrulaması istenmektedir. Kayıt olurken, ya da borsaya para yatırma çekme işlemi yaparken bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Peki, Binance KYC nasıl yapılır? hep birlikte inceleyelim.

Binance KYC Nasıl Yapılır?

Binance KYC doğrulaması yaparak günlük 50k dolarlık itibari para yatırma ve çekme işlemi, sınırsız kripto para yatırma, 8 milyon dolarlık kripto para çekme limitine sahip olabilirsiniz.

Binance KYC doğrulama işlemini tamamlamak için 'https://www.binance.com/tr/my/settings/profile' adresine gidin.


  • İkamet ettiğiniz ülkeyi seçin ve 'Hemen Başla' butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada, Ad, Soyad ve doğum tarihi bilgilerinizi girdikten sonra ilerleyin.
  • Açılan sayfada, Yeni Kimlik belgesi. Ehliyet, Pasaport seçeneklerinden size uygun olanı seçin ve ilerleyin.

  • Türkiye Cumhuriyeti Yeni Kimlik Kartını sırasıyla ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekerek ilerleyin.
  • Bir sonraki adımda kimliğin size ait olduğunu teyit etmek için sizden bir selfie isteyecek. Yüzünüzü ekrana sığdırarak net bir fotoğraf çektikten sonra bu adımı tamamlayın.

Tebrikler Binance KYC doğrulama işlemini tamamladınız. Onaylanma süreci ortalama 5 dakika içinde tamamlanmaktadır. Eğer doğrulama başarısız olursa 24 saat içinde en fazla 10 defa hakkınız olduğunu unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url