Kadena Ekosistemindeki Coinler

Kadena ekosistemindeki coinler olumlu piyasa koşullarıyla birlikte değer kazanmaya devam ediyor. Bilinirliğini ve popülerliğini artıran Kadena, içeriği oluşturduğumuz tarihte 1.166.960.065 dolarlık piyasa değeriyle, en değerli kripto paralar arasında 101. kendi ekosistemine sahip kripto paralar arasında ise 19. sırada yer alıyor.

Kadena 2016 yılında Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından kuruldu. Blok zincirin üzerinde akıllı kontratlar oluşturmak için‘Pact‘ adında kullanımı kolay özel bir yazılım geliştirildi. Yol haritası incelendiğinde hem Kadene coin'in hemde kadena ağının geleceği oldukça parlak gözüküyor.

Kadena Ekosistemindeki Coinler

Kadena ağında, içeriği oluşturduğum tarihten itibaren yaklaşık 18 adet token bulunmakta. Bunlar arasında en çalışkan ekiplere sahip, Kadena ağındaki coinleri sizler için derledim.

 • Anedak (ADK)
 • KDLaunch (KDL)
 • Babena (BABE)
 • Kaddex (KDX)
 • Hypercent (HYPE)
 • Miners of Kadenia (MOK)
 • Kadena Kongs (KONG)
 • Alpha Slayers Club (SLAYER)
 • Timpi (TMP)
 • KDSwap (KDS)
 • Docushield(Document) (DOC)

Anedak (ADK) - Aswap

Anedak, Kadena blok zinciri üzerinde oluşturulmuş ilk token olma unvanına sahip. ADK token toplam 1.000.000 milyon arza sahiptir ve defi projesi olarak kategorize edilebilir. Proje üzerinde kripto para takas (Swap) işlemleri, likidite ekleme işlemleri yapılabilmektedir. Yapılan her kripto para takasından elde edilen %0.3'lük pay likidite sahiplerine dağıtılmaktadır.

Anedak platformu üzerinden farklı cüzdanlara ADK token transferi yapmanızı sağlayan bir sekme bulunmaktadır. Yapılan işlemden sıfır gaz ücreti alınmaktadır.

KDLaunch (KDL)

Kadena'daki ilk merkezi olmayan IDO platformu olan KDLaunch ile tanışın. Bu içeriği oluşturduğum tarihte ilk İDO'su olan Timpi için kayıt açmış durumda. Platform üzerinde KDL token stake ederek ön satışlara katılmak mümkün.

KDL token maksimum arzı 100.000.000 adettir. Token sahipleri, Başlatılan yeni projelerin satışına öncelikli erişim sağlayabilir, staking yaparak pasif gelir elde edebilirler. Ayrıca ileride yapılacak güncellemeler sonrasında KDLauch hakkında alınacak kararlarda oy kullanabilirler.

Bir İDO'ya katıldığımızda o projeye yatırım yapmış oluruz. Bu nedenle projenin kaliteli ve gelecek vaat ediyor olması gerekmektedir. KDLaunch burada kendi farklarını ortaya koyarak yeni projelere sadece fon sağlayan bir platform olmadıklarını yeni projelerin kodlarını titizlikle incelediklerini, pazar rekabetlerini analiz ettiklerini, yol haritalarını ve projenin güvenli olup olmadığını detaylıca analiz ettiklerini söylemektedirler.

İlgili içerik : KDLaunch (KDL) Coin Nedir?

Babena (BABE)

Babena platformu üzerinden Kadena coinleri ve BABE tokenleri stake ederek gelir elde imkanı bulabilirsiniz. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, örneğin; hepimizin bankalardan aşına olduğu "mevduat hesabını" biraz hatırlayalım.

Bir banka daha yüksek faiz karşılığında paranızı belirli bir zaman diliminde çekmeme garantisi altında sizlere mevduat hesap üzerinden yüksek gelir vaat eder. Babena platformu bu sistemi Kadena ağı üzerinde kendi platformu ile gerçekleştirmektedir.

Kaddex (KDX)

Kadena ekosistemindeki coinler arasında en çok ses getireceğine inandığım proje, Kaddex. Sıfır gaz maliyeti ile işlem yapmanıza olanak sağlayan defi platformu. Daha önce sıfır gaz ücreti vaadinde bulunan platformlar olsa da bunu ilk defa gerçekleştirebilen Kaddex oldu.

KDX token platform üzerinde ayrıcalıklardan faydalanmak isteyenler tarafından tutulması gerekmektedir. Maksimum arzı 1.000.000.000.000 adettir. Kaddex ile sonsuza kadar sıfır gaz ücreti ile kripto para takası yapabilir, likidite sağlayarak yüksek getiri elde edebilirsiniz.

Hypercent Launchpad

Hypercent Launchpad, Kadena ağında doğrulanmış projelerin başlatıldığı İDO platformudur. Hypercent projelerin inşasında ve başlatılmasında yeni projelere destek olmayı amaçlamaktadır. Proje üzerinde HYPE ve Stardust isminde iki adet token bulunmaktadır.

Hypercent ekibi, piyasada bulunan mevcut İDO platformlarından farklı olarak daha adil bir sistem için ikili token modelini geliştirdiklerini ve asıl amaçlarının Kadene ağının gelişmesine destek olmak olduğunu söylemektedir. HYPE token toplam arzı 10.000.000 milyon adettir.

Kadena ekosistemindeki coinler listesi yeni projeler geldikçe güncellenmeye devam edilecek. Lütfen bizi sosyal medya hesaplarından takip etmeyi unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url