KDLaunch (KDL) Coin Nedir?

KDL coin nedir sorusuna cevap bulabileceğiniz detaylı bir içerik sizi bekliyor. Kadena ekosistemi ve ilk ön satış platformu olan KDLaunch, son dönemlerde adlarından oldukça çok bahsettiriyor.

KDLaunch, içeriği oluşturduğumuz tarihte ilk ön satışını gerçekleştirmek üzere hazır durumda. Platformu ziyaret ederek bir kaç işlem sonucunda KDL coin stake ederek sizde ön satışlardan pay alabilirsiniz. İçeriğin devamında KDL coin nedir, nasıl alınır, ön satışa (IDO) nasıl kayıt olunur, detaylı şekilde anlatıyorum.

KDL Coin Nedir?

Kadena ekosistemini geliştirmek amacıyla, topluluk ve ekosistem odaklı kurulan KDLaunch, kullanıcılarına ön satışlara (IDO) katılabileceği TİER sistemli havuzlar sunar. KDL, merkezi olmayan IDO platformu KDLaunch'un yerel coin'dir. Proje üzerinde KDL coin'in 3 adet kullanım alanı bulunur.

 1. Gelecek vaat eden projelere önceden en uygun fiyata erişim sağlamak.
 2. KDLaunch platformu üzerinde KDL coin'leri stake ederek %13,3 sabit apy oranıyla pasif gelir elde etmek.
 3. Gelecek güncellemeler sonrası KDL coin sahipleri proje hakkında alınacak kararlarda oy kullanma hakkına sahip olacak.

KDL halka satışı 30 kasım 2021 tarihinde kendi platformları üzerinden adet fiyatı 0.8$ olarak gerçekleşti. Token'lerin %100 kilitsiz şekilde kullanıcılara dağıtıldı. KDL coin toplam arzı 100.000.000 milyon adettir ve ön satışta sadece 30.000.000 milyon adeti halka arz edilmiştir. İçeriği oluşturduğumuz tarihe KDL adet fiyatı 0.13$'dır.

KDLaunch Amacı Nedir?

KDLaunch, Kadena ağında geliştirilen ve gelecek vaat eden en yeni projelere kendi platformları üzer fon sağlar. Aynı zamanda KDL coin yatırımcılarına bu projelere erken aşamada yatırım yapmasını olanak tanır.

KDLaunch, yeni projelerin pazar paylarını geliştirmelerinde yardımcı olur, uzman yazılımcı ekibi ile akıllı kontratların geliştirme ve denetlenmesine katkı sağlar, reklam ve tanıtımlar ile projelerin daha başarılı olmasına ve bunların sayesinde KDL coin yatırımcıların ön satışlardan kazanç sağlamasını hedefler.

KDLaunch fırlatma rampasına dahil olmak için platform üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Ayrıca kimlik doğrulama (KYC) , stake havuzuna KDA stake etme ve her proje için özel belirlenen kayıt tarihlerinde ön satışlara başvuru yapılması gerekmektedir.

KDLaunch fırlatma rampasında Tier + Piyango sistemi bulunmaktadır. Ön satışlara katılmanız için gerekli minimum adet 5.000 KDL coin'dir. IDO 4 Tier sisteminden oluşur ve detaylar aşağıdaki gibidir.

Her 5000 adet KDA 1 adet piyango bileti + 0 Garanti alım hakkına sahip olmanızı sağlar.

 • Tier 1: 5000 - 75.000 KDL stake = Piyango bileti + 0 garanti alım hakkı.
 • Tier 2: 75.000 - 149.999 KDL stake = Piyango Bileti + 1 garantili alım hakkı.
 • Tier 3: 150.000 - 299.999 KDL stake= Piyango bileti + 2 garanti alım hakkı.
 • Tier4: 300.000 - KDL stake = Piyango bileti + 4 garanti alım hakkı.

Örneğin; KDLaunch platformuna 100.000 adet KDL coin stake ettiğimizi var sayarsak. Toplam 10 adet Piyango ileti 1 adet Garantili alım hakkı tahsis edilmektedir.

KDL Coin Avantajları ve Dezavantajları

Kadena ekosisteminin ilk IDO platformu olma unvanına sahip olması KDLaunch ve yerel token'i KDL için oldukça büyük bir avantaj. Yine de çok yeni bir ekosisteme dahil olması önünde referans olacak hiç bir IDO gerçekleştirmemiş olması da bir dezavantaj olarak görülebilir.

 • Ekosistem içinde ilk çıkan platformlar genellikle daha fazla bilinirliğe ve aynı oranda daha fazla yatırımcıya sahip olur.
 • Kadena ekosisteminde bulunan yatırımcılar tarafından bilinen ve benimsenen bir proje.
 • Resmi sosyal medya kanallarında yeterli miktarda takipçisi var ve topluluk odaklı çalışan bir ekip.
 • Proje çok yeni olmasından dolayı çok bilinmiyor, zaman içinde yatırımcının güvenini kazanırsa yüksek kazançlar getirebilir ya da işlerin kötü gitmesi durumunda zarar ettirebilir.
 • Kurucular ve ekip ile alakalı bilgilere maalesef ulaşamadık, ekip anonim olabilir.
 • IDO tokenleri genel olarak piyasadan bağımsız daha sert yükselişler ya da daha sert düşüşler yapabilir.
 • KDL coin'in maksimum arzı 100.000.000 milyon adet olmasına rağmen dolaşımdaki arz şu an sadece 30.000.000 adettir. Bu durum zamanla enflasyon yaratabilir.

Kripto paralar yüksel riski yatırım araçlarıdır. Bu nedenle yatırım yapmadan önce kendi bireysel araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

KDL Coin Hangi Borsalarda Var?

KDL coin şu an sadece Anedak Aswap üzerinde listelenmektedir. Aswap Kadena ekosisteminde çalışan merkeziyetsiz borsadır. Platform üzerinden KDL Coin satın almak için KDA/KDL paritesini kullanarak işlem yapabilirsiniz.

KDL Coin Nerden ve Nasıl Alınır?

KDL coin satın almak için Anedak Aswap üzerinden işlem yapmak zorundayız. Bunun için ihtiyacımız olan Binance gibi Kadena ağını destekleyen bir borsa ve kadena ekosisteminde kullanmak için tasarlanmış kripto para cüzdanı olan "Zelcore" ihtiyacımız var.

 • Binance'den Kadena coin satın alıp Zelcore cüzdan adresimize gönderim yapıyoruz.
 • Zelcore cüzdanı üzerinden KDA coinleri "Chain 3" aktarıyoruz.
 • Anedak platformu üzerinden Aswap sekmesine giriyoruz.
 • KDA/KDL paritesini kullanarak takas işlemini gerçekleştiriyoruz.

KDL coin nedir, sorusuna detaylı şekilde cevap bulduk. Daha fazlası için lütfen bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url