MetaDerby (DYB) Coin Nedir? Nasıl Oynanır?

MetaDerby nedir ve nasıl oynanır? DYP coin nedir?, HOOF coin nasıl kazanılır? Merak ediyorsanız en doğru adrestesiniz.

Avalanche ekosisteminde yer alan ve Metaverse'nin ilk playtoearn at yarışı oyunu olan MetaDerby dikkatleri üzerine çekmiş durumda. İlk NFT satışlarını 3 Avax mint fiyatından gerçekleştiren proje, at yarışı severler başta olmak üzere bir çok yatırımcının radarında. At NFT'leri yaklaşık 5 dakikada tükendi, Avalaunch platformu üzerinde yapılacak olan DYP coin ön satışı içinse (IDO) talep oldukça fazla. Şimdi hep birlikte MetaDerby nedir inceleyelim.

MetaDerby Nedir ve Nasıl Oynanır?


MetaDerby, Metaverse'nin ilk oyna kazan at yarışı oyunu. Benzersiz at NFT'lerinden birine sahip olarak sizde MetaDerby platformu üzerinde at yarışlarına katılabilir ve HOOF coin kazanabilirsiniz. Ayrıca platform üzerinde bulunan MarketPlace üzerinden At Nft alıp satabilir. DYB coin ödeyerek tarım arazileri edinerek at üretebilir, yarış pisti arazisi edinerek üzerinde benzersiz parkurlar inşa edebilir ve yarışlar düzenleyebilirsiniz. 

MetaDerby nasıl oynanır ve oyunda bulunan özellikler nelerdir detaylarıyla inceleyelim

Yarış ve Atlar

MetaDerby blockchain üzerine inşa edilmiş bir at yarışı oyunu. Atların 4 nesli bulunur, Man O’War, Secretariat, Citation and Seattle Slew. Tüm yarış boyunca atların dayanıklılığı bu nesillere bağlıdır. 1 en yüksek 5 en düşük olmak üzere atlar sınıflara ayrılmış. Ayrıca Sprint Speed, Acceleration, Aggressiveness gibi özellikleri yarışta başarılı olmasında önemli rol oynamaktadır.

İlgili içerik : Avaxtars (AVXT) Coin Nedir? Nasıl Oynanır?

At yarışına katılmak için bir At NFT sahibi olmalısınız. Yarışa katılmak için ücret ödemeniz gerekir. Her at sadece kendi sınıfındaki atlarla yarışabilir. Örneğin elinizde birinci sınıf at varsa, daha güçsüz olan 2,3,4,5 ve başlangıç seviyesindeki atlarla yarışamaz. Bu işlem otomatik yapılmaktadır.

At yarışı giriş ücreti aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Sınıf Giriş Ücreti (HOOF token fiyatı)
5. Sınıf ya da Başlangıç seviyesi 70 HOOF
4. Sınıf 100 HOOF
3. Sınıf 135 HOOF
2. Sınıf 190 HOOF
1. Sınıf 250 HOOF

Yarışı kazanmak için atın özellikleri %50 etki ederken %50 şans faktörü bulunmaktadır. Bu sayede sadece en iyi NFT özelliklerine sahip olanlar değil, sürpriz kazananlar olacaktır. Yarış için ödenen giriş ücretlerinden toplanan para yarışı kazanan ilk 3 ata bölüştürülmektedir. Ayrıca gün içinde her hangi bir yarışta ilk 3'de yer aldıysanız günlük havuzdan para HOOF token kazanma şansıda yakalayabilirsiniz.

Yetiştiricilik

MetaDerby oyunu içinde yetiştiricilik yapabilirsiniz. Yetiştiricilik yeni taylar üretmenize ve onları büyüterek yarış atı yapmanıza olanak sağlıyor.

Bunun için damızlık çiftliğinde işlem yapmanız gerekiyor. Eğer bir Aygırınız varsa belirlediğiniz ücret karşılığında kısraklar ile çiftleştiriyorsunuz ve HOOF token kazanıyorsunuz. Eğer Kısrak sahibiyseniz, damızlık çiftliğinden ücret ödeyerek şampiyon bir atla HOOF token ödeyerek çiftleştiriyorsunuz ve karşılığında Tay sahibi oluyorsunuz.

Erkek ve dişi atı bir araya getirerek tay yetiştirin. Bunu yaparken şampiyon atlar olması önemli bir farklılık yaratacaktır. Erkek atlar en fazla 7 defa çiftleşebilir ve taylar en az 7 gün soğuma süresini geçirdikten sonra yarışlara katılabilir.

Tarım Arazisi

Eğer bir tarım arazisine sahipseniz burada yeni atlar üretebilirsiniz. Bunun için marketten belirli birleşenler almanız gerekmektedir. Hızlanma iksiri, saldırganlık ikisi, kan bağı ikisi, nal vb. birleşenleri stüdyo içinde birleştirerek kendi özel atınızı oluşturabilirsiniz.

Bileşenleri satın almak için DBY coin ödemeniz gerekir. At NFT oluşturduktan sonra Antrenman sahasına stake ederek yarışa hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz markette satabilir ya da yarışlara katılabilirsiniz.

İlgili içerik : MetaMask Nasıl Kurulur?

Yarış Pisti

MetaDerby MarketPlace'den kendinize bir yarış pisti arazisi DBY coin ödeyerek alabilirsiniz. Bu arazi üzerinde kendinize özgü parkurlar inşa edebilir, kendi yarışlarınızı düzenleyebilirsiniz. Bu yarışlar için giriş ücreti ve şampiyon atlara ödenecek ödül miktarı pist sahibi tarafından belirlenir. Yarış pisti sayesinde MetaDerby kazanç elde edebilirsiniz.

DBY Coin Nedir?

DYB coin, MetaDerby platformunun ana belirtecidir. Maksimum arzı 1.000.000.000 adettir ve arzı sınırlıdır. Avalanche ekosisteminin en popüler IDO platformu Avalaunch üzerinde, 0.04 adet fiyatından ön satışı gerçekleştirildi. DYB coin'in MetaDerby platformu üzerinde bir çok kullanımı bulunuyor.

  • DBY coin sahipleri, MetaDerby platformu üzerinde alınacak olan kararlarda oy kullanma ve yönetim hakkına sahip olacaklar.
  • 30 gün. 60 gün. 1 yıl ve 2 yıl kilit süreli stake havuzları ile değişkenlik gösteren apy oranlarıyla kazanç sağlayabilecekler.
  • Oyun içindeki yarış pisti ve tarım arazisi DYP coin ile satın alınır.
  • Market üzerinde satılan iksir ve elementler DYP coin ile satılır.

HOOF Coin Nedir?

HOOF, MetaDerby platformu üzerinde kullanım alanları olan ikinci coin'dir. HOOF en büyük rolü yarış kazananlara ödenecek olmasıdır. Eğer bir at yarışını kazanırsanız size HOOF token ile ödeme yapılır. Ayrıca yarışlara katılmak için, Atları çiftleştirmek için, market içinden at satın almak için kulanılıcaktır. HOOF coin arzı sınırsızdır.

MetaDerby Yorum

MetaDerby ekibi oyunu öncelikle Eteryum ağında geliştirmeyi denemiş ve NFT satışı dahi gerçekleştirmiş, yüksek ağ ücretleri ve yavaşlık sebebiyle karar değiştirilmiş ve Avalanche ağında başlatılma kararı alınmış. Eteryum ağından satın alınan NFT sahiplerine de oyun içinde ayrıcalıklar tanınacağı sözü verilmiş.

MetaDebry, dünyanın ilk metaverse at yarışı oyununu geliştirmiş durumda. Yaptığı NFT satışlarının hızla bitmesi ve resmi kanallarını takip ettiğimde oldukça rağbet görüyor. Oyun üzerinden HOOF coin kazanabileceğiniz birden fazla seçenek bulunuyor, DYP coin ilerdeki fiyatını oyunun ne kadar kazançlı olduğu belirleyecek gibi duruyor. Daha fazla bilgi için projeyi resmi kanallarından takip edin.

  • Website: www.metaderby.com
  • Twitter: https://twitter.com/metaderby
  • Discord: https://discord.gg/metaderby
  • Telegram: https://t.me/metaderby

MetaDerby oyununu ve DYP coin hakkında detaylı bilgiler içeren bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım yapmadan önce lütfen kendi analizi yapmayı unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url