MetaMask'a Avalanche Eklemek

MetaMask'a Avalanche eklemek için gerekli tüm adımları bu içerikte bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için daha kolay ve anlaşılır biçimde kaleme alınmıştır.

Avalanche ağına erişim sağlayabilmeniz için MetaMask gibi bir kripto cüzdanına ihtiyacınız bulunmaktadır. Fakat varsayılan ayarlarında Avalanche ağı eklenmiş durumda değildir. MetaMask'ın masaüstü ve mobil versiyonlarını kullanarak Avax ağında bulunan tüm projelere erişim sağlaya bilirsiniz.

MetaMask'a Avalanche Eklemek

Öncelikle MetaMask'ın masaüstü ya da mobil versiyonlarından birini kurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız MetaMask nasıl kurulur? adlı içeriği izleyin. Şimdi MetaMask'a Avalanche ağı nasıl eklenir 3 adımda inceleyelim.

Adım 1: MetaMask cüzdanını açın ve Ağlar sekmesine tıklayın.


Adım 2: Açılan sayfada 'Add Network' butonuna tıklayın.


Adım 3: Aşağıdaki tabloda paylaşılan bilgileri açılan 'Add a network' sayfasında doğru alanlara girin. Bilgileri girdikten sonra 'Save' tuşuna basmayı unutmayın.

Network Name: Avalanche Network
New RPC URL: https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc
Chain ID: 43114 veya 0xa86a
Currency Symbol: AVAX
Block Explorer UR: https://cchain.explorer.avax.network/

İlgili içerik : Avalanche Ağına AVAX Göndermek

Tebrikler! MetaMask'a Avalanche ekleme işlemi burada son buldu. MetaMask ile kullanabileceğiniz Avax Ekosistemideki Coinler adlı içeriği inceleyin. İçeriğin devamında Avalance'nin test ağı olan Avalanche FUJI C-Chain ekleme işlemi paylaşıyorum.

MetaMask'a Avalanche FUJI C-Chain Testnet Ağı Nasıl Eklenir?

Avalanche ağında testnet etkinliklerine katılmak için MetaMask!a eklenmesi gereken FUJI C-Chain ayarlarını 'Add a network' sayfasında doğru alanlara girin. Bilgileri girdikten sonra 'Save' tuşuna basmayı unutmayın.

Avax test jetonlarını talep etmek için "https://faucet.avax-test.network/" adresini ziyaret edin.

Network Name: Avalanche FUJI C-Chain
New RPC URL: https://api.avax-test.network/ext/bc/C/rpc
Chain ID: 43114
Currency Symbol: AVAX
Block Explorer URL: https://snowtrace.io/

MetaMask Kullanlar İçin Güvenlik Önerileri

MetaMask'a Avalanche ağını ekleyerek Avax C-Chain zincirinde çalışan projelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Trader Joe gibi borsalarda kripto takası yapabilir, verim çiftlikleri ve likidite havuzları ve stake kontratları ile etkileşime girerek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Avalaunch gibi fırlatma ramlarına Metamask ile katılım sağlayarak yeni çıkacak projelere ön satış fiyatından sahip olabilirsiniz. Lütfen kullanmak istediğiniz projeyi resmi kanallarından takip etmeyi unutmayın.

Blokchain doğası gereği denetlenmez ve merkeziyetsizdir. Bu nedenle işlem yapmadan önce projenin güvenilir olduğundan emin olun.

  • MetaMask cüzdanınızın kurtarma cümlelerini kimseyle paylaşmayın.
  • Sahte sitelerden uzak durun. Bugün güvenilir olarak bilinen tüm projelerin dolandırıcılar tarafından sahte sitelerinin üretildiğini unutmayın.
  • Cüzdanınıza gönderilen sahte tokenler ile etkileşime girmeyin. Onları satma çalışmayın.
  • Telegram, Twitter, Discord gibi uygulamalarda kripto para dolandırıcıları tarafından kullanılan sahte hesaplar ile gönderilen mesajlara itimat etmeyin.

3 Adımda MetaMask'a Avalanche Eklemek adlı içeriğin sonuna geldik. Daha fazlası için bizi sosyal medya kanalarından takip etmeyi unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url