MetaMask'a Binance Smart Chain Eklemek

MetaMask'a Binance Smart Chain eklemek için gerekli tüm adımları bu içerikte bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar hazırladığımız bu içerik sayesinde herkes 3 adımda MetaMasks'a BSC ağını kolaylıkla ekleyebilir.

Kripto para piyasasına yeni başlayanlar dahi Binance'nin en büyük hacme sahip kripto para borsası olduğunu bilir. Binance Smart Chain ise, Binance borsasının kendi blockchain'dir. Zincir üstünde yapılan tüm işlemler BNB coin kullanılarak gerçekleştirilmektedir. 

MetaMask'a Binance Smart Chain ağı ekledikten sonra yapılması gereken ilk şey Binance borsası üzerinden satın alınan BNB coin'lerin cüzdana gönderilme işlemidir. Ağ üzerinde yapılacak olan her işlem ücreti BNB ile ödeneceği için MetaMask cüzdanında her zaman bir miktar BNB coin bulundurmayı unutmayın.

Gelin şimdi hep birlikte MetaMask'a BSC ağını ekleyelim.

MetaMask'a Binance Smart Chain Eklemek

Öncelikle MetaMask'ın masaüstü ya da mobil versiyonlarından birini kurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, MetaMask Nasıl Kurulur? adlı içeriği izleyin.

  • Adım 1: MetaMask cüzdanını açın ve Ağlar sekmesine tıklayın.

  • Adım 2: Açılan sayfada 'Add Network' butonuna tıklayın.

  • Adım 3: Aşağıdaki tabloda paylaşılan bilgileri açılan 'Add a network' sayfasında doğru alanlara girin. Bilgileri girdikten sonra 'Save' tuşuna basmayı unutmayın.
Ağ Adı (Network Name): Smart Chain
New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
Chain ID: 56
Currency Symbol: BNB
Block Explorer URL: https://bscscan.com

Tebrikler. 3 adımda MetaMask'a Binance Smart Chain ekleme işlemini başarayıla tamamladınız.

İlgili içerik : MetaMask'a Avalanche Eklemek

MetaMask'a Binance Smart Chain Test Ağı Eklemek

Binance Smart Chain ağında gerçekletirilen testnet'lere katılmak için MetaMask'a Binance Smart Chain test ağını eklemeniz gerekmektedir. Test ağında yapılan işlemler ve alınan test token'ler gerçek değildir.

Test BNB coin'leri 'https://testnet.binance.org/faucet-smart' adresinden talep edebilirsiniz.

Ağ Adı (Network Name): Smart Chain - Testnet
New RPC URL: https://data-seed-prebsc-1-s1.binance.org:8545/
Chain ID: 97
Currency Symbol: BNB
Block Explorer URL: https://testnet.bscscan.com

Tabloda paylaşılan BSC test ağı ayarları MetaMask üzerinden yeni ağ ekleyerek aktif hale getirebilirsiniz. Daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarından takip etmeyi unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url