MetaMask'a Polygon Eklemek

MetaMask'a Polygon eklemek için gerekli tüm adımları bu içerikte bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için daha kolay ve anlaşılır biçimde kaleme alınmıştır.

Matic 2021 Şubat ayında bir dizi yeniliğe giderek adını Polygon olarak değiştirdi. Polygon Ethereum’un en gelişmiş ölçeklendirme çözümlerinden yararlanıp çok zincirli bir sistem oluşturmaya odaklandığını açıkladı.

Binance ve Coinbase iş kolu tarafından desteklenen Polygon piyasa koşullarınında olumlu yönde ilerlemesi sonrası büyük bir yükseliş yakaladı. Aynı hızla Polygon ağıda büyümeye başladı. Bu ağda işlem yapabilmek için bir kripto cüzdanına ihtiyacımız var. Gelin şimdi birlikte MetaMask'a Polygon ağını ekleme işlemini gerçekleştirelim.

MetaMask'a Polygon Eklemek

Öncelikle MetaMask'ın masaüstü ya da mobil versiyonlarından birini kurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız MetaMask nasıl kurulur? adlı içeriği izleyin.

Adım 1: MetaMask cüzdanını açın ve Ağlar sekmesine tıklayın.


Adım 2: Açılan sayfada 'Add Network' butonuna tıklayın.


Adım 3: Aşağıdaki tabloda paylaşılan bilgileri açılan 'Add a network' sayfasında doğru alanlara girin. Bilgileri girdikten sonra 'Save' tuşuna basmayı unutmayın.

Ağ Adı (Network Name): Polygon
New RPC URL: Herhangi birini ekleyin.
https://polygon-rpc.com
https://rpc-mainnet.maticvigil.com
https://rpc-mainnet.matic.network
https://rpc-mainnet.matic.quiknode.pro
Chain ID: 137
Currency Symbol: MATIC
Block Explorer URL: https://polygonscan.com

Tebrikler! MetaMask'a Polygon ekleme işlemi burada son buldu. İçeriğin devamında MetaMask ile işlem yapabileceğiniz Polygon (Matic) ağı platformlarından bahsediyorum.

İlgili içerik : Polygon Ağına MATIC Göndermek

MetaMask ile İşlem Yapabileceğiniz Polygon Ağı Projeleri

Polygon, içeriği ürettiğim anda 11.365.411.295 milyar dolarlık market hacmi ile 18. sırada, kendi ağı olan kripto paralar arasında ise 9. sırada yer alıyor.

  1. The Sandbox (SAND): Metaverse oyun ekosistemidir. Kullanıcılar oyun içinde sahip oldukları varlıkları geliştirme değiştirme ve satma yetkisine sahiptir. Özellikle oyun içi LAND satışları ile popülerliğini çokça artırmaktadır. Land Sanbbox evreni içinde bulunan sınırlı sayıda olan arsalardır.
  2. Decentraland (MANA): Mana, merkezi olmayan sanal gerçekçilik platformudur. Bu platform üzerinden sanal arsalar satın alabilir ve MANA metaverse evreninde kendinize farklı yapılar inşa edebilirsiniz. Bir çok kurumsal firmanın arsa alıp ticaret yaptığı en gözde projelerden bir tanesidir.
  3. Curve DAO Token (CRV): Piyasa yapıcı AMM defi platformudur. Stabilcoin'ler üzerinden havuzlara katılarak yüksek apy oranları ile pasif gelir elde etmenizi sağlar. Anlık olarak 1.077.440.673 milyar dolarlık market hacmiyle en değerli 104. token'dir.
  4. PlayDapp (PLA): Playdapp platformu üzerinden Oyun Nft'leri alıp satabileceğiniz bir pazar yeridir. Polygon ağında, oyna kazan oyunlarının nftleri çokça rağbet görmektedir. PlayDapp ise C2C pazar yeriyle tek bir noktadan nft'leri kıyas ederek satın almanıza yardımcı olur.
  5. Mask Network (MASK): Web2 ile Web 3'ü güvenlik bir şekilde birleştiren real hayata uyum sağlamasını kolaylaştıran bir proje. Günümüzde kişisel verilerimiz bir çok firma tarafından alınıp satılıyor. Mask Network kendi kişisel verilerimizi satarak para kazanmamıza ayrıca gizliliği ön planda tutarak istenmeyen her türlü aktiviteden bizi koruyacağını söylediği bir uygulama ve tarayıcı ile karşınızda.

Daha fazla Polygon ağındaki projeyi keşfetmek için kripto sekmesini ziyaret edin.

MetaMask İçin Güvenlik Tedbirleri

Polygon ağı merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulduğu bir ekosistemdir. Bu nedenle projelerin güvenliği denetlenemez. Yatırım yapacağınız projeleri iyi araştırıp seçmeniz yatırımınızı korumanız açısından önemlidir.

İlgili içerik : MetaMask'a Fantom Ağı Eklemek

  • Fake Sitelerden uzak durun. Projenin resmi kanallarından paylaşılan linkler üzerinden işlem yapın.
  • Fake Tokenler cüzdanınıza gönderilebilir. Etkileşimden kaçının.
  • Güvenliğinden emin olmadığınız sitelere cüzdanınızı bağlamayın.
  • MetaMask "kurtarma kelimeleri" size özeldir. Kimseyle paylaşmayın

3 Adımda MetaMask'a Polygon Eklemek adlı içeriğin sonuna geldik. Daha fazlası için bizi sosyal medya kanalarından takip etmeyi unutmayın.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url