Polygon Ağına MATIC Göndermek

Polygon ağına MATIC gönderme işlemini yeni başlayanların anlayabileceği bir seviyede birlikte gerçekleştirmeye hazır mısınız?

Öncelikle Polygon nedir biraz bundan bahsedelim. Simgesi ve eski adı MATIC'dir. Jaynti Kanani ve Sandeep Nailwal tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü. 2020 yılında yapılan güncellemeler sonrası adı Polygon olarak değiştirildi. Polygon Eteryum tabanlı bir platformdur. Eteryum ekosisteminde "Katman 2 ölçeklendirme çözümü" adı verilen bir dizi sorunu çözmektedir.

Şimdi hep birlikte Polygon ağına MATIC gönderme işlemini adım adım gerçekleştirelim.

Polygon Ağına MATIC Göndermek

Gönderme işlemini Binance borsasını kullanacağız. Eğer üye değilseniz lütfen önce kayıt işlemini gerçekleştirin. Polygon ağında işlem yapabilmek için kripto para cüzdanı olan MetaMask kullanacağız. Eğer Polygon ağını MetaMask'a nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız "MetaMask'a Polygon Eklemek" adlı kılavuzu takip edebilirsiniz.

Adım 1: Binance hesabına üye girişi yapın. Göndermek istediğiniz miktar kadar spot işlemler üzerinden MATIC satın alın. Ardından önce "Cüzdan" sekmesine sonra "Çekme" butonuna tıklayın.


Adım 2: Açılan "Çekme" adlı sayfada sırasıyla önce "Kripto" sonra "MATIC Polygon" seçin.


Adım 3: MetaMask girerek cüzdan adresini kopyalayın.


Adım 4: Binance Çekme sayfasına geri dönerek cüzdan adresinizi yapıştırın. Cüzdan adresini doğru kopyaladığınızı kontrol edin, aksi taktirde varlıkları kaybetme riski size aittir. Ağ seçeneği "Polygon" seçiyoruz ve göndermek istediğimiz MATIC miktarını yazdıktan sonra "Gönder" tıklıyoruz.


Adım 5: Son adım olarak sizden güvenlik kontrolü için "Sms" ve "E-mail" doğrulaması isteyecek ve onları onayladıktan sonra işleminiz gerçekleşecektir. Minimum MATIC gönderme limiti 10 adet, işlem ücreti ise 0.1 MATIC'dir.

Binance borsası üzerinden 5 adımda Polygon ağına MATIC gönderme işleminin sonuna geldik.

Polygon Ağını Destekleyen Borsalar ve İşlem Ücretleri

Polygon ağı kullanarak MetaMask'a MATIC token göndermek için borsalara işlem ücreti adı altında bir miktar ücret ödemek zorundayız. Bu ücret her borsada farklılık göstermektedir.

  • Binance: Minimum adet10 MATIC çekilebilir, işlem ücreti 0.1 MATIC.
  • Huobi Global: Minimum adet15 MATIC çekilebilir, işlem ücreti 0.1 MATIC.
  • Gate.oi: Minimum adet 10 MATIC çekilebilir, işlem ücreti 1 MATIC.

Borsaların Polygon ağı için uyguladığı tarifeler farklılık göstermektedir ve güncellenebilir. Bu nedenle çekim yapmadan lütfen kontrol edin.

Polygon Ağında Swap Yapabileceğiniz 3 DEX

İlgili içerik : MetaMask Nasıl Kurulur?

Polygon ağına MATIC token'leri gönderdiğimize göre kripto para takası ve verim çiflikleri ile pasif gelir elde edebileceğiniz 3 DEX ile sizleri tanıştırmak istiyorum.

  1. Uniswap (UNI): Eteryum üzerinde kurulu AMM dex. Projenin ana token'i UNI $5.314.377.808 milyar dolarlık market hacmi ile en değerli dex tokeni olma ünvanına sahip.
  2. Sushi (SUSHI): Eteryum ve Polygon ağında oldukça popüler olan merkeziyetsiz dex. Sushi ile kripto para takası yapabilir verim çiflikleri ve likidite havuzları ile pasif gelir elde edebilirsiniz.
  3. Synapse (SYN): Synapse sadece bir dex değil aynı zamanda zincirler arası kripto para transferi yapmanıza olanak sağlayan bir köprüye sahip. Örneğin, Polygon ağında 1000 USDT sahipsiniz ve bunu Eteryum ağına aktarmak istiyorsunuz bu işlemi Synapse Bridge kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum yok
Yorum Yaz
comment url